Connect with us

مهاجرت به کانادا

رشد جمعیت در کدام یک از مناطق کانادا بیشتر است؟

Published

on


رشد جمعیت کانادا در سال های اخیر خوب بوده است، اما این رشد لزوما در شهرهای بزرگ اتفاق نیافتاده است.


بر اساس آخرین سرشماری جمعیت کانادا که در ابتدای جولای 2019 منتشر شد، علاوه بر جمعیت کل کشور، جمعیت شهرها نیز به تفکیک، در جدولی به نام سرشماری کلانشهرها CMAs آمده است.
در 35 شهر موجود در لیست CMAs ، بیشتر از 70 درصد از کل جمعیت کانادا زندگی می کنند، که به طور روزافزون این سهم بالا می رود. تعداد این جمعیت از جولای 2018 تا جولای 2019 در حدود 7.1 درصد افزایش داشته است. که در مقایسه با رشد 0.6 درصدی جمعیت روستاها که در این لیست نیامده اند، فاصله ی زیادی دارد.
بیشترین میزان رشد جمعیت را برای دومین سال پیاپی می توان در شهرهای انتاریو مشاهده کرد. از جمله شهرهای کیتچنر، کمبریج و واترلو، که با رشد 8.2 درصدی جمعیت، بالاترین رشد در کل کشور را نشان دادند. شهرهای لندن و گاتینهو در این استان نیز، که مورد استقبال مهاجران قرار دارند، 3.2 درصد رشد جمعیت را شاهد بوده اند.
بعد از انتاریو رشد جمعیت در شهرهای کلگری، ادمونتون و لت بریج در استان آلبرتا، در بین سال های 2018 و 2019 بیشتر از 1.2 درصد بوده است.

رشد جمعیت در دیگر شهرهای بزرگ کانادا از جمله پترزبورگ انتاریو، تندر بی انتاریو، سنت جان نیوبرانزویک، سادبری انتاریو و ساگونه کبک، کمتر از 0.8 درصد بوده است. در میان مناطق شهری کانادا تنها سنت جانز در نیوفاندلند و لابرادو، شاهد رشد منفی جمعیت بوده است.
آخرین سرشماری جمعیت کانادا همچنین نشان می دهد، رشد جمعیت در 35 شهر بزرگ کانادا، بیشتر مدیون مهاجران است. مهاجران قدیمی بیشتر به مناطق شهری کانادا، و مهاجران تازه وارد بیشتر به مناطق روستایی این کشور علاقه دارند.
بنابراین آمار، افزایش جمعیت مناطق شهری کانادا به 27 میلیون نفر، نشان دهنده ی رشد 7.71 درصدی جمعیت این مناطق است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!