Connect with us

کار در کانادا

رشد تورم در کانادا: این افزایش تورم بیش از همه معلول قیمت بالای بنزین می باشد

Published

on


قیمت محصولات در کانادا سال به سال در ماه ژانویه با یک تورم 2.4 درصدی روبرو می شود، در این میان قیمت بنزین با 11% افزایش، که بیش از انتظار تحلیلگران بود، در دنباله قیمت بالای نفت در هفته های اولیه ماه قبل قرار داشت.


شاخص قیمت مصرف کننده در کانادا (CPI) هرساله از 2.2% افزایش در ماه دسامبر به 2.4% افزایش در ماه ژانویه میرسد. مرکز آمار کانادا اعلام کرد هیچ چیزی به سرعت سوخت و بنزین در ژانویه 2020 دچار افزایش نشده است.
نظرسنجی رویترز از تحلیل ها انتظار تورم 2.3 درصدی کانادا در ماه ژانویه را داشت.
به استثنای بنزین، تورم کانادا در ماه گذشته 2.0% بوده است.
مصرف کنندگان در آلبرتا در ژانویه 2020، نسبت به ژانویه 2019، 6.6% بیشتر برای بنزین می پرداختند، که به دنبال افزایش قیمت سالیانه بنزین در ماه دسامبر به میزان 0.9% اتفاق افتاد.
قیمت بنزین در ژانویه 2020 نسبت به ژانویه 2019، که قیمت نفت به دلیل اشباع جهانی پایین بود، 11.2% افزایش داشته است.
در ابتدای ژانویه 2020، قیمت نفت به دنبال ترور رهبر نظامی قدرتمند ایران، قاسم سلیمانی، افزایش یافت، و دوباره پس از چند روز به دنبال مقابله به مثل ایران و بمباران پایگاه های  نظامیان آمریکایی در عراق، قیمت نفت با افزایش دیگری روبرو شد.
بعدها در ماه ژانویه، وقتی ایران و ایالات متحده از آستانه جنگ دور شدند، توجهات جهانی دوباره معطوف به چگونگی رشد اقتصادی دنیا و رشد تقاضای نفت در دنیا، شد.
بازار نفت زیاد منتظر نماند و با شیوع کرونا ویروس در چین، تمامی پیش بینی های رشد تقاضای نفت که تحلیلگران منتظر آن بودند، فرو ریخت.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!