Connect with us

کار در کانادا

رشد اقتصادی کانادا در سال 2020 چقدر خواهد بود؟

Published

on


کارشناسان ارشد اقتصادی اسکوشیا بانک، پیش بینی کرده اند، با وجود تنش ها و بی ثباتی در اقتصاد جهانی، کانادا در سال جدید وضعیت اقتصادی پایداری خواهد داشت، اما میزان رشد اقتصادی مشخص نیست.


مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین که باعث نگرانی در مورد آینده ی تجارت جهانی شده، آینده ی برگزیت، و انتخابات پیش روی ایالات متحده، از جمله عواملی هستند که باعث بی ثباتی اقتصاد جهانی شده اند.
برت هاووس، معاون رئیس و اقتصاددان ارشد اسکوشیا بانک نیز معتقد است، میزان رشد اقتصادی کانادا در سال جدید در حد متوسط خواهد بود. وی می گوید، کانادا نقاط قوت زیادی دارد، که باید بر روی آنها متمرکز شده و آنها را تقویت کند.
گزارش اسکوشیا بانک در مورد بازار مسکن در سال جدید پیش بینی می کند، با وجود اینکه میزان عرضه ی مسکن در تورنتو به پایین ترین حد خود در 20 سال گذشته رسیده است، باز هم بازار مسکن کانادا وضعیت خوبی داشته باشد. عدم تناسب میان عرضه و تقاضای مسکن در شهرهای بزرگی همچون تورنتو و ونکوور همیشه وجود داشته است.
Conference Board of Canada در ماه دسامبر گذشته پیش ‌بینی کرده بود، میزان رشد اقتصادی کانادا در سال 2020 برابر با 1.8 درصد خواهد بود، که در مقایسه با رشد 1.7 درصدی در سال 2019، افزایش پیدا خواهد کرد.
بانک توسعه تجارت کانادا نیز در گزارشی پیش بینی کرده، میزان رشد اقتصادی در استان های بریتیش کلمبیا و کبک، بر خلاف سال 2019، بسیار زیاد خواهد بود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!