Connect with us

راهنمای تازه واردین کانادا

صفر تا صد رزومه‌ی کاری کانادایی برای شرکتهای کانادایی: بایدها و نبایدها

Published

on

اخبار_کانادا

رزومه‌ی کاری کانادایی

رزومه‌ی شما باید به طور واضح، مختصر و استراتژیک مدارک شما را ارائه دهد تا یک کارفرما، علاقه‌مند به دیدار شما شود. باید مهارت ها، تجربه‌ی کاری و توانایی‌های شما را انتقال دهد.

رزومه برای توصیف آنچه شما می‌توانید به طور کاملا حرفه‌ای انجام دهید استفاده می‌شود، و همچنین نشان می‌دهد چه کاری می‌توانید برای یک کارفرما انجام دهید. فرصت‌های شغلی می‌تواند به طور غیرمنتظره‌ای به وجود آیند.

رزومه مدرن و به روز شده کلید موفقیت در جستجوی کار است. در اینجا برخی از بایدها و نبایدها در مورد چگونگی نوشتن رزومه خوب ارائه شده است.

بایدهای یک رزومه 

رزومه ی خود را روشن و مختصر نگه دارید. 

یک کارفرما به طور متوسط ​​30 ثانیه زمان می برد تا از یک رزومه خلاص شود. شما می خواهید بلافاصله ببینند که شما صلاحیت این سمت را دارید. 

 

رزومه خود را بارها تصحیح کنید 

مطمئن باشید هیچ غلط املایی یا گرامری وجود ندارد. از شخص دیگری نیز بخواهید آن را بخواند. یک اشتباه املایی ساده در یک رزومه می تواند تأثیر منفی به کارفرما بدهد. حتی می تواند مانع از گرفتن شغل توسط شما شود. 

 

رزومه خود را به دو صفحه محدود کنید 

تأکید رزومه خود را بر تجربه های اخیر خود بگذارید. مشاغل قدیمی و تجربیات بالای 15 سال باید قطع شود یا به حداقل برسد. از این طریق کارفرما می تواند روی اطلاعات مرتبط تری تمرکز کند. 

 

رزومه خود را متناسب با موقعیت مورد نظر تنظیم کنید 

تجربه کاری یا دستاوردهای مربوط به موقعیتی را که متقاضی آن هستید، مشخص کنید. این کار را می توان با مرور شرح کار یا وب سایت کارفرما انجام داد. 

اخبار_کانادا

 

آنچه را که به دست آورده اید برجسته کنید 

شما می خواهید بهترین نمونه هایی را که در آن مهارت خود را نشان داده اید، شناسایی کنید. این مثال ها باید بیانگر آنچه شما در نقش خود به دست آورده اید باشد، و نشان دهد که شما چه نوع کارمندی هستید. بهتر است این اطلاعات در قسمتتجربه کاریرزومه ذکر شود. 

 

صادق باشید 

دروغ گفتن در رزومه هرگز ایده خوبی نیست. شما نمی خواهید مهارت ها یا نتایج خود را بیش از حد بیان کنید زیرا کارفرما را گمراه می کند. به آنچه ارائه می دهید اطمینان داشته باشید. 

 

دستاوردهای خود را کمّی کنید 

از شماره های محکمی استفاده کنید که کارفرما آنها را درک کرده و تحت تأثیر آنها قرار بگیرد. به عنوان مثال، شما قبلا بر چند نفر نظارت داشته اید، چند محصول فروخته اید، چند درصد فروش خود را افزایش داده اید و غیره. 

 

از کلمات ساده و افعال عملی استفاده کنید 

شخصی که رزومه شما را می خواند ممکن است همیشه کارفرما نباشد. رزومه ها توسط کارمندان یا متخصصان منابع انسانی که ممکن است با رشته خاص شما آشنا نباشند، بررسی خواهند شد. از زبان ساده استفاده کنید، اما همچنین از افعال متقاعد کننده مانند مدیریت، هدایت، توسعه، افزایش، تحقق، اهرم و غیره استفاده کنید. 

 

کارهای بدون دستمزد که مهارت های شما را به نمایش می گذارد، ذکر کنید. 

اگر داوطلب یک سازمان شناخته شده هستید یا برای یک هدف مهم کار کرده اید، آن را در رزومه خود قرار دهید. شما باید این تجربیات را در بخشتجربه کارییاکار داوطلبانهقرار دهید، خصوصاً اگر مربوط به موقعیتی باشد که برای آن درخواست می کنید. 

 

 اطلاعات تماس خود را دوباره بررسی کرده و وارد کنید 

در رزومه شما باید نام، آدرس، ایمیل و شماره تلفن شما ذکر شود. این اطلاعات باید در بالای صفحه اول قرار گیرد. همچنین، از صحت این اطلاعات اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت، کارفرما نمی تواند با شما تماس بگیرد. 

اخبار_کانادا

 

رزومه‌ی کاری کانادایی

نباید های یک رزومه 

از آدرس ایمیل نامناسب استفاده نکنید 

اطمینان حاصل کنید که ایمیل شما آسان خوانده می شود، تایپ آن آسان، حرفه ای و غیر توهین آمیز است. به طور کلی، آدرس ایمیل شما باید بر اساس نام شما باشد. نام مستعار، اعداد یا کاراکترهای خاص را حذف کنید. 

 

اطلاعات شخصی غیرضروری را وارد نکنید 

بهتر است هرگونه مشخصات شخصی مانند سن ، وزن ، قد ، وضعیت تأهل ، ترجیح مذهبی ، دیدگاه های سیاسی یا سایر خصوصیات شخصی را که می تواند بحث برانگیز باشد کنار بگذارید. این از هرگونه تعصب احتمالی جلوگیری می کند. از همه مهمتر ، هرگز شماره بیمه اجتماعی خود را در رزومه خود قرار ندهید. 

 

عکس خود را وارد رزومه نکنید 

اگرچه در برخی از کشورها ممکن است درج عکس قابل قبول باشد، اما در کانادا این یک عرف نیست. در واقع می تواند شانس شما برای به دست آوردن موقعیت شغلی کاهش دهد و تمام تمرکز رزومه شما را منحرف کند. شما می خواهید کارفرما بر مهارت ها و تجربیات شما متمرکز شود، نه آنچه که به نظر می رسید. 

 رزومه‌ی کاری کانادایی

از بخش های زیاد استفاده نکنید 

با محدود کردن رزومه به 5 تا 7 بخش یا زیر بخش، خواندن رزومه خود را آسان کنید. این کار اسکن رزومه و شناسایی پتانسیل شما را برای کارفرما آسان می کند. با حفظ اطلاعات باید از هر بخش مختصر و خلاصه استفاده شود. 

 

از ضمایر شخصی استفاده نکنید 

ازمناستفاده نکنید. رزومه خود را به صورت سوم شخص بنویسید، گویی که توسط شخص دیگری نوشته شده است. 

 

مسئولیت های شغلی را به سادگی لیست نکنید 

وظایف شغلی شما از عنوان شغلی مشخص خواهد بود. در عوض، با قرار دادن یک چرخش شخصی به وظایف شغلی و ارائه نمونه های خاص، موفقیت های خود را برجسته کنید. 

 

جملات کلی نگویید 

از گفته های مبهم که نقش واقعی شما را برجسته نمی کنند، دور شوید. عبارات نامشخص مانندمسئول بهبود کارایی و صرفه جویی در هزینههیچ اطلاعاتی را به کارفرما ارائه نمی دهد. تجربه خود را شخصی کنید. 

 

دلایل ترک شغل قبلی را ذکر نکنید 

هدف اصلی رزومه شما ارتقا شما، مهارت ها، تجربه و موفقیت های شماست. باید کاملاً مثبت باشد و بنابراین نباید شامل دلایل ترک کار قبلی باشد، زیرا هیچ ارزشی برای شما بعنوان یک کاندیدا ایجاد نمی کند. 

 

منابع را وارد نکنید 

یک کارفرما فقط در صورت استخدام قطعی شما به منابع نیاز دارد. منابع را در یک صفحه جداگانه نگهداری کنید و آنها را فقط در صورت درخواست خاص ارائه دهید. 

 

سرگرمی ها یا علایق را وارد نکنید 

به دلیل قضاوت هایی که کارفرمایان بالقوه می توانند انجام دهند، ذکر سرگرمی توصیه نمی شود. با این حال، اگر سرگرمی های شما به موقعیت شغلی مربوط باشد، ممکن است آنها را نیز درج کنید زیرا می توانند دلیل مناسب بودن شما را به کارفرما نشان دهند.

رزومه‌ی کاری کانادایی

منبع

.

.

..
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 


error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!