Connect with us

مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

Published

on


مهاجرت یکی از بزرگ ترین تصمیماتی است که شخص برای زندگی خود می گیرد. زندگی در مکانی که نه از نظر زبانی و نه از نظر فرهنگی با زندگی قبلی شما شباهت ندارد، با جزئیاتی که شما با آن آشنا نیستید. با وجود اینکه تبلیغات بر علیه مهاجرت در بسیاری از کشورهای دنیا در جریان است، کانادا دارای سیستم مهاجرتی معقول و کارآمد برای جذب مهاجران است و این مساله در کنار ارزان تر بودن دلار کانادا باعث شده، متقاضیان مهاجرت بیشتر به کانادا فکر کنند.

کانادا کشوری امن، با ثبات اقتصادی و سیاسی و جایگاه های شغلی فراوان است. کانادا نیاز زیادی به نیروی کاری دارد و همین باعث استقبال این کشور از مهاجران شده است.


اگر شما نیز جزو آن دسته از کسانی هستید که به مهاجرت فکر می کنید و کشور کانادا را مدنظر دارید، حتماً می خواهید بدانید برای مهاجرت به این کشور باید از کجا شروع کرد؟

از آنجا که کانادا کشوری مهاجرپذیر است، راه های متعددی برای این کار وجود دارد. مهم ترین نکات در شروع فرآیند مهاجرت، دانش زبانی، تمکن مالی، تخصص و مهارت. بدون این موارد مهاجرت نه تنها به کانادا بلکه به هر نقطه ی دیگری از کره زمین بسیار دشوار و یا حتی نا ممکن است.
عمده مسیرهای مهاجرتی کانادا به چهار دسته تقسیم می شود:

اکسپرس انتری
سیستم اکسپرس انتری از ژانویه 2015 ، به منظور جذب مهاجران ماهر به راه افتاد. در این سیستم به متقاضیان بر اساس سن، میزان تحصیلات، سابقه ی کار، سطح زبان انگلیسی یا زبان فرانسه امتیاز داده شده و کسانی که امتیاز بالاتری دارند توسط دولت کانادا انتخاب می شوند. از مزایای این طرح این است که به فرد متقاضی اجازه داده می شود، اعضای خانواده ی خود را نیز به کانادا ببرد. رسیدگی به پرونده ها در این سیستم، حداکثر 4 ماه زمان خواهد برد.

برنامه ی مهاجرت استانی کانادا
کشور کانادا دارای 13 استان و منطقه است که به استثنای استان کبک، هر یک برنامه ی مهاجرتی خاص خود را دارند، که به نام برنامه ی مهاجرت استانی یاPNP شناخته می شود. در این برنامه هریک از استان ها و مناطق با توجه به نیازهای بازار منطقه ی خود، می توانند سالانه تعداد معینی متقاضی مهاجرت کاری را برای اقامت دائم انتخاب کنند. برنامه های مهاجرت استانی به دنبال کارگران ماهر خارجی با سابقه ی کار می باشند. به طور مثال برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان، اخیرا بیشتر برنامه نویسان
کامپیوتر را هدف گرفته است.

مهاجرت تحصیلی
یکی از آسان ترین راه های مهاجرت به کانادا، مهاجرت تحصیلی است. کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در جهان است. دانشگاه هایی طراز اول با شهریه ای به نسبت کمتر از دیگر دانشگاه های معتبر جهان، پذیرای دانشجویان خارجی است.
نکته ی مهم این است که دولت کانادا شرایط درخواست اقامت دائم پس از اتمام درس را بسیار آسان کرده است. از این رو بسیاری
از افراد این روش را برای مهاجرت خود انتخاب می کنند.

برنامه ی مهاجرت آتلانتیک
برنامه ی مهاجرت آتلانتیک یاAIP ، در سال 2017 به را افتاد تا کارگران بیشتری به منطقه ی آتلانتیک کانادا بیایند. در این روش کارفرمایان برای کارگران خارجی پیشنهاد کار می فرستند و کارگری که این پیشنهاد کار را دریافت کند، در فرایند مهاجرت و اسکان خود از حمایت برخوردار خواهد بود.
البته گزینه های دیگری برای مهاجرت از جمله مهاجرت از راه سرمایه گذاری وجود دارد، که به دلیل بحران ارزی برای بسیاری از ایرانی ها غیر قابل دسترس است، به همین دلیل در این مقاله به آنها اشاره ای نشد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!