Connect with us

املاک در کانادا

راهنمای خرید اولین خانه در کانادا

Published

on


ممکن است خرید خانه برای اولین بار برای شما کمی ترسناک باشد، در این مقاله با ما همراه باشید تا بدانید از کجا باید شروع کنید.

1- پس انداز برای پیش پرداخت و هزینه های دیگر :
اولین قدم برای خرید خانه، پس انداز کردن پول برای پیش پرداخت است. هر چه پولی که برای خانه جمع کرده اید بیشتر باشد، گرفتن وام آسان تر است.
شما ابتدا باید یک حساب پس انداز با سود بالا باز کرده و پس انداز را آغاز کنید. یکی از بانک هایی که برای شروع مناسب است، بانک Tangerineمی باشد، زیرا سودی که به حساب مشتریان جدید خود می پردازد، در پنج ماه اول 2.75 درصد از سایر بانک ها بیشتر است.
میزان پس انداز شما به قیمت خانه بستگی دارد. در کانادا می بایست 5 تا 20 درصد از قیمت خانه توسط خریدار به صورت پیش پرداخت، پرداخته شود.
پس انداز بیشتر می تواند جلوی هزینه های بیشتر از جمله بیمه ی وام مسکن کاناداCMHC را بگیرد، که بر اساس پیش پرداخت و مبلغ وام محاسبه شده و برای ضمانت پول وام دهنده می باشد. برای پیش پرداخت های 20 درصدی و بیشتر می توان آن را خریداری نکرد.

2- پس انداز برای هزینه ی عقد قرارداد :
به جز پس انداز پیش پرداخت، شما باید پس انداز دیگری در حدود 1.5 تا 4 درصد از قیمت خانه را نیز برای تأمین هزینه های عقد قرارداد داشته باشید. این ها هزینه های قانونی و اداری می باشند که در پایان معامله ی املاک پرداخت می شود.
برای این پس انداز می توانید یک حساب پس انداز بدون مالیات TFSA با عنوان صندوق هزینه ی عقد قرارداد باز کنید، که هیچ گونه مالیاتی بر روی موجودی و سود سرمایه ی آن تعلق نمی گیرد.
یکی از بهترین بانک ها برای این منظورTangerine است، که حساب پس انداز TFSA را برای مشتریان جدید خود با سود 2.75 درصدی برای 5 ماه اول ارائه می دهد.

3- دارایی خود را آماده کنید :
قبل از شروع به گشتن به دنبال خانه، دارایی های خود را چک کنید. این کار به شما کمک می کند توانایی خود برای خرید را بهتر تخمین بزنید.

4- امتیاز اعتباری خود را بررسی نمایید:
امتیاز اعتباری عددی بین 300 تا 900 است که توسط وام دهنده برای ارزیابی ریسک وام دادن به شما، اعلام می کند.
به طور کلی هرچه این امتیاز کمتر باشد، احتمال تأیید درخواست وام شما، کمتر خواهد بود.
شما می توانید امتیاز اعتباری خود را از طریق شرکت مالی Borrowell به طور رایگان بررسی کنید.

5- اسناد خود را مرتب کنید:
وام دهندگان پیش از اعطای وام سه مورد را بررسی می کنند. دارایی فعلی، درآمد و سطح بدهی فعلی شما. همچنین  وام دهنده ممکن است موارد دیگری را نیز درخواست کند.
از جمله:
مدارک صادر شده از سوی دولت مثل گواهینامه ی رانندگی و گذرنامه.
مدارک اثبات اشتغال و درآمد مثل پرداخت ها، T4 ها، اظهارنامه مالیات بر درآمد، صورت های بانکی و غیره.
مدارک اثبات مبلغ پیش پرداخت و نحوه ی پرداخت آن مثل حساب پس انداز و RRSP .

در صورتی که یکی از اعضای خانواده در پرداخت پیش پرداخت مشارکت دارد، باید نامه ای امضا شده از طرف وی مبنی بر تأیید هدیه داشته باشید.
6- اطلاعات مربوط به سایر دارایی ها:
اطلاعات مربوط به بدهی های شما مثلا مانده ی کارت اعتباری، وام خودرو یا اجاره نامه، خط اعتباری، وام دانشجویی، و یا تعهدات مالی مثل نفقه ی همسر و یا فرزندان باید مشخص باشد.

7- دریافت تاییده پیش از تصویب وام مسکن:
بعد از تکمیل مدارک، زمان تخمین توانایی شما در پرداخت وام است. برای شروع قیمت مسکن مورد نظر خود را پیدا کنید، سپس با محاسبه ی میزان پیش پرداخت، برنامه ی بازپرداخت، قیمت کل فروش و غیره، بودجه ی لازم را بدست آورد.
برای دقیق تر شدن کار می توانید به یک وام دهنده مراجعه کنید. وام دهنده مدارک شما را بررسی می کند و تعیین می کند شما چه میزان می توانید وام دریافت کنید و با چه میزان بهره ای. این یک کار ساده است که اجباری نیست ولی به شدت توصیه می شود، زیرا به شما امکان می دهد، حداکثر میزان وامی که می توانید اخذ کنید بدانید و اقساط وام خود را تخمین بزنید.

8- بهترین نرخ وام را پیدا کنید:
نرخ بهره دائما در حال تغییر است و هیچ نوع وامی موجود نیست که متناسب همه باشد، شما باید رقابتی ترین نرخ وام را برای خود پیدا کنید.
شرایط بازپرداخت وام در کانادا بین 5 تا 30 سال متغیر است. با زیاد شدن سال ها نرخ بهره نیز بالاتر می رود.
مشوق های خریدار خانه ی برای بار اول در کانادا را نیز فراموش نکنید و در مورد آنها تحقیق کنید تا بتوانید مقدار پول بیشتری ذخیره نمایید.
حالا زمان آن است که به جستجوی خانه بروید. سایت های خدمات لیست های MLS را بگردید. املاک زیادی در پیش چشمان شما قرار دارند، که می توانید آنها را بر اساس مکان، اندازه، نوع، امکانات، قیمت و سایر موارد فیلتر کنید.
در این مرحله نیز می توانید از کمک متخصصان املاک کمک بگیرید. آنها به کاهش استرس شما کمک می کنند. آنها یک شبکه حرفه ای از بازرسان، نمایندگان بیمه و موارد دیگر هستند، که ممکن است بخشی از تیم شما شوند.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کند تا یک قدم به دستیابی به کلید خانه ی جدید خود نزدیک شوید. موفق باشید!


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!