Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

دیگر در BC ناشتا بودن قبل از برخی از آزمایشات خون مورد نیاز نیست

Published

on


به تازگی روش جدیدی برای بررسی سطح کلسترول خون در بی سی انجام می شود که به گفته یکی از مسئولین و مراقبین بهداشتی، اگر چه این روش برای بیماران آسانتر است و برای پزشکان نیز نتایج بهتری را به دنبال دارد ولی عموم مردم در مورد آن اطلاعات چندانی ندارند.
مرکزمراقبتهای بهداشتی (Providence Health Care ) می گوید دیگر لازم نیست برای آزمایشات چربی و اندازه گیری کلسترول، ناشتا باشید.
انجمن قلب و عروق کانادا در سال 2016 دستورالعملهای آزمایشات چربی بدون ناشتا بودن را پذیرفته بود اما این توصیه اخیرا توسط B.C پذیرفته شده است.
به دلیل نگرانی از تعداد اندک پزشکان و بیمارانی که از این تغییر آگاه هستند، یک کمپین اطلاع رسانی توسط Providence Health تشکیل شده که خدمات پزشکی عمومی را در چندین بیمارستان در ونکوور ارائه می دهند.
دکتر فرانسیس گُردُن مدیر کلینیک قلب بیمارستان سنت پاول در ونکوور می گوید: بیماران اکنون به جای اینکه 12 ساعت ناشتا بمانند تا آزمایش خون بدهند ، میتوانند یکراست از مطب دکترِ خود برای انجام آزمایش به آزمایشگاه بروند.
چندین استان دیگر از جمله آلبرتا و ساسکچوآن نیز دستورالعمل جدید را که از سال 2009 در دانمارک و از سال 2014 در انگلستان استفاده می شود، پذیرفته اند.
فرانسیس می گوید شواهد محکمی وجود دارد که آزمایشات غیر ناشتا مفید تر هستند و پیش بینی های بهتری از حمله ی قلبی، سکته مغزی و مرگ و میر را در مقایسه با نتایج ناشتا ارائه می کنند.
او گفت که آزمایش خون غیر ناشتا، چربی های مضری را که فرد بعد از غذا خوردن جذب می کند نشان می دهد، درحالیکه هنگام ناشتا بودن این چربی ها در خون وجود ندارند. روش جدید همچنین نیازبه دوره ی دوری از الکل نیز ندارد.
آزمایش های غیر ناشتا برای بیماران مبتلا به دیابت امن تر هستند، زیرا غذا نخوردن به مدت طولانی می تواند باعث کاهش سطح قند خون شود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!