Connect with us

مهاجرت به کانادا

دکتر علی قربانی و مهندس مریم صادقی در میان 25 مهاجر برتر سال 2019 درکانادا

Published

on


نام مهندس مریم صادقی مدیرعامل شرکت MetaOptima Technology و دکتر علی قربانی از اساتید دانشگاه نیوبرانزویک، در میان 25 مهاجر برتر سال 2019 در کانادا قرار گرفت.
مهندس صادقی که در سال 2008 به کانادا مهاجرت کرده است، دوره ی کارشناسی خود را در دانشگاه تهران و دوره ی دکترای علوم محاسبات را در دانشگاه سیمون فریزر گذرانده است. وی در سال 2012 فارغ التحصیل شده و در این مدت موفق به دریافت بورس تحصیلی در رشته ی Canadian Institutes of Health Research in dermatology شده است.


وی از سال 2012 مدیریت شرکت MetaOptima Technology در ونکوور را بر عهده دارد. کار این شرکت شناسایی و ارائه ی راهکارهای درمانی بهتر برای بیماری های پوستی است.
دکتر علی قربانی از محققان تراز اول امنیت سایبری در کانادا، و استاد کامپیوتر دانشگاه دولتی UNB است. او از سال 2016 مدیریت موسسه ی امنیت سایبری دانشگاه را بر عهده دارد.
دکتر قربانی در سال 1991 به همراه همسرش، به کانادا مهاجرت کرده و ساکن شهر فردریکتون کانادا است، سه فرزند وی نیز فارغ التحصیل دانشگاه نیوبرانزویک هستند.
این استاد ایرانی سابقه ی 37 سال فعالیت علمی و کاربردی در حوزه ی امنیت سایبری و هوش مصنوعی را دارد. او همچنین سه اختراع در حیطه ی امنیت شبکه و web intelligence را ثبت کرده است.
او در سال 2017 موفق شد جایزه ی کارآفرین برتر کانادا را دریافت کند. او از سال 2008 تا 2017 ریاست دانشکده علوم کامپیوتری را بر عهده داشته، و از سال 2010 تاکنون بیش از 15 میلیون دلار را صرف 8 پروژه ی بزرگ تحقیقاتی کرده است.
این مهاجر برتر ایرانی با کمک همسرش اقدام به راه اندازی دو استارت آپ در کانادا کرده و به دانشجویان مستعد رشته ی کامپیوتر و مهندسی نرم ‌افزار در کشورهای در حال توسعه، بورسیه اعطا می‌ کند.
هر سال مجله ی معتبر مهاجرین کانادایی، با کمک رویال بانک کانادا، اقدام به انتخاب 25 مهاجر برتر کانادا می کند. این انتخاب بر اساس کارنامه و سوابق کاری مهاجران نمونه و با رأی مخاطبان مجله صورت می گیرد. امسال این انتخاب برای یازدهمین بار و از میان هزاران نفر انجام شد.
جایزه ی 25 فرد برگزیده یک پلاک یادبود و 500 دلار است، که از طرف رویال بانک پرداخت می شود. لیست کامل 25 نفر انتخاب شده در شماره ی ماه جون مجله ی مهاجران کانادایی Canadian Immigrant منتشر شد.
در لیست امسال کشور هند با 7 نماینده، بیشترین تعداد مهاجرین موفق در کانادا را داشته است، پس از این کشورهای ایران، پاکستان و هنگ کنگ با دو نماینده در مقام دوم قرار دارند.
دیگر مهاجران نمونه از کشورهای پاکستان، جامائیکا، کره جنوبی، ویتنام، نیجریه، اوگاندا، نپال، سوریه، ایتالیا، اردن، ونزوئلا و لبنان هستند.
از نظر موقعیت جغرافیایی محل زندگی این مهاجران برگزیده در کانادا، 8 نفر از این مهاجران در تورنتو، 5 نفر در ونکوور، 2 نفر در اتاوا، 2 نفر در می سی ساگا (انتاریو)، 2 نفر در وینی پیگ (مانی توبا) و بقیه در شهرهای فردریکتون (نیوبرانزویک)، سوری و ویکتوریا (بریتیش کلمبیا)، اوکویل (انتاریو)، مونترال و کال مار (آلبرتا) ساکن هستند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!