Connect with us

کار در کانادا

دو مانع بزرگ بر سر راه بازیابی اقتصاد بریتیش کلمبیا

Published

on


بریتیش کلمبیا به شدت به صنعت توریسم وابسته است و در طول دو ماه گذشته با توقف ورود گردشگران به منطقه، بساری از مشاغل از بین رفته است. آمارها نشان می دهند در ماه های مارس و آوریل، در حدود 3 میلیون شغل در کشور از بین رفته است، که از این تعداد 400 هزار شغل از دست رفته در استان بی سی بوده است.

با این تعداد شغل از دست رفته، کارشناسان به بازیابی اقتصادی پس از بازگشایی بخش های مختلف با تردید نگاه می کنند. اقتصاد در استان های انتاریو و کبک به کارهای تولیدی، کارهای دفتری و موسسات مالی وابسته است، ولی اقتصاد بی سی بر پایه ی توریسم و خدمات فردی از جمله ماساژ، فیزیوتراپی، یوگا، سالن های ناخن و غیره استوار است.

در طی این مدت 13400 کسب و کار مختلف در ونکوور تعطیل شده اند، که 90 هزار شغل فقط در بخش های هتلداری، رستوران و سرویس های اجتماعی بوده است. و از آنجا که تا چند ماه آینده امیدی به بازگشت توریست ها نیست و خدمات فردی نیز به کندی مشتریان خود را بازمی گردانند، بازیابی اقتصاد در این استان، کندتر از دیگر مناطق کانادا خواهد بود.

در یک نظرسنجی که اخیرا منتشر شده مشخص شد، تنها 30 درصد از بریتیش کلمبیایی ها برای رفتن به رستوران و بار ابراز تمایل کرده اند، و 65 درصد گفته اند تنها در صورتی به رستوران و بار می روند که از دیگران در مورد رعایت بهداشت و فاصله ی اجتماعی در آن محل، از دیگران شنیده باشند.

در طی سال گذشته، صنعت توریسم در حدود 7 میلیارد دلار درآمد برای این استان داشته است، که برای سال جدید تقریبا به صفر رسیده است. فرودگاه بین المللی ونکوور نیز که برای سرویس دهی به 26 میلیون مسافر در سال طراحی شده بود، یک چهارم از کارمندان خود را اخراج کرده است، زیرا ورود توریست بین المللی برای سال 2020 دیگر قابل تصور نیست، و پیش بینی شده در طول سه سال آینده نیز حجم مسافران بین هشت تا پانزده میلیون نفر باشد.

بسیاری از کسب و کارهای دیگر از جمله کمپ های ماهیگیری، پیست های اسکی، رستوران های لوکس و بوتیک های لباس بر روی تعداد زیاد توریست ها حساب کرده بودند، که دیگر نمی توانند به حیات خود ادامه دهند. در حدود 70 هزار شغل در ونکوور به طور مستقیم با توریسم در ارتباط هستند.

البته مسئولان استانی بریتیش کلمبیا در تلاش هستند ساکنان استان های کم ریسک کشور را برای سفر به این استان در طول تابستان ترغیب کنند، تا مشاغل بتوانند این فصل را با حداقل ها سپری کنند و تعداد کمتری مجبور به تعطیلی کسب و کار خود شوند.

البته کسب و کارها نیز باید به سود کمتر و تخصیص بخش زیادی از این درآمد به اجاره آماده کنند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!