Connect with us

کار در کانادا

دولت BC از بانک ها خواسته است تا در مورد وام ها با مدارای بیشتری رفتار کند

Published

on


مجله دیجیتال سلام ونکوور –

John Horgan، نخست وزیر BC، از مؤسسات مالی کانادا خواست تا نقش خود را در تضمین وام مسکن افرادی که به دلیل ویروس کرونا با مشکل مالی مواجه شده اند، ایفا کند.

Horgan در کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه درباره اقدامات مسکن در میان همه گیری بیماری گفت: من متاسفانه شنیده ام که برخی از بانک ها و موسسات مالی اشتیاقی به کنار آمدن با چالش پیش روی ما ندارند.

بنابراین من از بانک ها و موسسات مالی می خواهم که با دارندگان وام مسکن همکاری کنند، تا آنها اطمینان حاصل کنند که ما همه ی تلاش خود را برای گذشتن از این زمان دشوار انجام می دهیم.

این بعد از درخواست دولت فدرال در اوایل ماه جاری برای تأمین تسویه وام کانادایی ها صورت می گیرد، که در یک پاسخ مشترک توسط شش تا از بانک های بزرگ این کشور در 17 مارس اعلام شد.

بانک مونترال، CIBC، بانک ملی کانادا، RBC رویال بانک ، Scotiabank و TD Bank موافقت کرده اند پرداخت اقساط وام و فرصت تسویه حساب برای سایر محصولات اعتباری، تا شش ماه به تعویق بیافتاد.

اما این باید به صورت مورد به مورد انجام شود، تا به کسانی که با چالش های مربوط به COVID-19 ، از جمله اختلال در پرداخت، اختلال در مراقبت از کودکان به دلیل تعطیلی مدرسه یا کسانی که با بیماری روبرو هستند، کمک شود.

همچنین عدم اطمینان در مورد اینکه آیا این معوقات موجب تسکین واقعی می شوند، وجود دارد، مانند سناریویی که در طول بحران آنها مبلغی کمتری و یا هیچ مبلغی پرداخت نمی کنند، اما به دلیل اضافه شدن بهره در نهایت باید مبلغ بسیار بیشتری را پرداخت کنند.

سایر مجهولات مربوط به تعویق وام مربوط به این مساله است که، آیا بانک ها درخواست تعویق وام را براساس مشکلی که برای صاحبان ملک پیش آمده زیرا مستاجران به دلیل کاهش و یا توقف ساعت کاری قادر به پرداخت اجاره ی خود نیست، بررسی می کنند یا خیر.

سخنگویان بانک ها برای اظهار نظر در این موارد در دسترس نبودند.

500 دلار کمک مالی ماهانه ی دولت استانی  از سوی BC Housing  برای سه ماه آینده در نظر گرفته شده است، تا کمکی برای پرداخت اجاره بها به مستاجران کم درآمد و متوسط ​​تأمین کند.

Horgan گفت، ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که با شما همکاری می کنیم. این چک های اجاره ای برای خانواده های شما و برای توانایی شما در پرداخت هزینه بسیار مهم است.

در حالی که با توجه به متوسط ​​هزینه های اجاره ی مسکن در بازار BC، به خصوص در مترو ونکوور، 500 دلار تنها کمک کمی فراهم می کند، اما Horgan معتقد است، با چک 1000 دلاری که برای افرادی که شغل خود را در BC از دست داده اند، ارسال می شود، و همچنین چک های دو هفته ای 900 دلاری دولت فدرال که تا 15 هفته برای کسانی که واجد شرایط بیمه اشتغال نیستند پرداخت می شود و همچنین سایر اقدامات کمکی از جمله توقف بدون بهره ی وام های دانشجویی، آن نیز در این زمانه موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: هیچ کس خانه ی خود را از دست نخواهد داد، ما می خواهیم برخی منابع را در جیب مردم قرار دهیم تا بتوانیم اقتصاد را ادامه دهیم.

Selina Robinson ، وزیر امور شهرداری و مسکن BC نیز از مستاجران و صاحبخانه ها خواسته است، تا برای خلق یک راه حل دوستانه با یکدیگر همکاری کنند.

وی گفت: ما از مستاجران و صاحبخانه ها می خواهیم درباره ی چگونگی پرداخت اجاره بها صحبت كنند. البته این را نیز می دانیم که بسیاری از صاحبخانه ها، برای پرداخت صورتحساب های خود به درآمد اجاره وابسته هستند.

Horgan افزود: شما با صاحبخانه های خود ارتباط دارید، و امیدوارم همه ی شما روابط خوبی داشته باشید.

وی همچنین اقدامات کنونی را شروعی برای آینده خواند و اظهار داشت که در صورت لزوم برای سیاست های اضافی و امداد رسانی آماده است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!