Connect with us

کار در کانادا

دولت فدرال پرداخت سوبسید شرکتها برای حقوق کارمندانشان را تا آخر سال تمدید کرد

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

نخست وزیر جاستین ترودو روز دوشنبه برای عدم استعفا از بحث درمورد به کار گیری برنامه ی داوطلبانه دانشجویی 900 میلیون دلاری اتاوا، عذرخواهی کرد.

WE Charity در ابتدا برای ابتکار عمل در قراردادی تقریبا 20 میلیون دلاری انتخاب شد. ترودو اظهار داشت که از روابط خانواده خود با این سازمان آگاه بود، اما از مبالغی که مادر و برادرش برای همکاری با آنها دریافت کرده اند، خبر نداشت.

ترودو گفت: برای من جای تعجب ندارد که آنها از سوی WE پول دریافت کرده اند، اما من از این پرداختی خبر نداشتم.

وی با تأیید اینكه دخالت وی در برنامه داوطلبانه دانشجویی اتاوا باعث ایجاد اختلاف نظر شده است، افزود: در این شرایط، باید از این بحث استعفا می دادم. اعضای حزب محافظه کار کانادا از ترودو خواسته اند که در مورد دخالتش، در برابر کمیته اخلاق اتاوا صحبت کند.

وی گفت، من اشتباه کردم که بلافاصله خودم از شرکت در بحث استعفا ندادم.

ترودو گفت که وی درخواست های مربوط به رسیدگی به این موضوع را قبل از پارلمان ارزیابی خواهد کرد. وی همچنین گفت که، به دلیل درگیر شدن وی، حضور در برنامه داوطلبان دانشجویی کمی به تأخیر افتاده است، نتیجه ای که وی عمیقاً به خاطرش پشیمان است.

علاوه بر پرداختن به این موضوع، ترودو روز دوشنبه گفت، دولت فدرال برنامه ی سوبسید دستمزد خود را تا پایان سال تمدید خواهد کرد. اطلاعات بیشتر درباره ی این برنامه ی افزایشی این هفته پیش بینی می شود.

نخست وزیر همچنین گفت که اوایل روز گذشته با رئیس جمهور آمریكا در مورد موضوعات مختلف از جمله توافقنامه ی كانادا، آمریكا و مکزیك، كه از تاریخ 1 جولای به اجرا در آمده، Black Lives Matter، چین، دو كانادایی كه همچنان در چین بازداشت هستند و تعرفه های آلومینیوم آمریکا، صحبت کرده است.

ترودو گفت: من به رئیس جمهور خاطرنشان كردم كه این بیماری همه گیر فرآیندهای تولید معمول و زنجیره تامین را مختل كرده است. این شرم آور خواهد بود که تعرفه ها را در زمانی که ما جشن NAFTA را برگزار کرده ایم، بین دو کشور ایجاد شود.

 ترودو به طور خلاصه به خبرنگاران گفت، انتظار دارد در مورد بسته شدن مرز کانادا و ایالات متحده اعلامیه مشترکی ارائه شود. سفر غیر ضروری از طریق مرز میان دو کشور، تا اواخر ماه جولای ممنوع است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!