Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

دولت فدرال بهره ی وام های دانشجویی را کاهش می دهد

Published

on


بودجه ی فدرال، که امروز توسط وزیر دارایی Bill Morneau منتشر شد، نرخ بهره شناور وام دانشجویی را ازنرخ بهره بانک مرکزی (prime ) بعلاوه 2.5 درصد به prime rate کاهش خواهد داد و نرخ بهره ی ثابت که پرایم بعلاوه 5 درصد بود را به نرخ پرایم بعلاوه دو درصد خواهد داد.
بودجه همچنین پیشنهاد می دهد، که به دانشجویان فرصتی شش ماهه تا قبل از شروع بازپرداخت داده شود.
این تغییرات در طول پنج سال آینده، 1.7 میلیارد دلار هزینه برای دولت فدرال خواهد شد.
اتحادیه های دانشجویی در سرتاسر کشور این تغییرات را جشن گرفته اند و برآورد می کنند که وام گیرندگان به طور متوسط ​​2000 دلار را ذخیره خواهند کرد.
این تصمیم به طور مستقیم، هزینه ی تحصیلات عالی برای دانش آموزان کم درآمد و با درآمد متوسط را را کاهش داده و فرصت هایی را برای حمایت از دانش آموزان به رسمیت می شناسد.
بودجه همچنین شامل اقداماتی است که وام ها و کمک های مالی، برای دانش آموزان محروم را قابل دسترس تر می کند.
همچنین یک بودجه ی اضافی 15 میلیون دلاری در Canada Student Loans Program دس دست بررسی است تا مبلغ وام برای دانشجویان دارای معلولیت، بیش از دو برابر و از 8000 تا 20000 دلار افزایش یابد.
این سرمایه گذاری همچنین به دانشجویان دارای مشکلات روانی یا مسائل پزشکی، فرصتی 18 ماهه از زمان اتمام تحصیلشان، برای تسویه ی وام می دهد.
خدمات مدیریت اکادمیک ( AMS ) همچنان به همکاری با اتحادیه های دانشجویی در سراسر کانادا ادامه می دهد تا آموزش های پس از دوره ی متوسطه را برای همه دانشجویان مقرون به صرفه و قابل دسترس تر کند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!