Connect with us

املاک در کانادا

در صورتی که وام مسکن خود را به تعویق بیاندازید، کردیت شما افت خواهد کرد

Published

on


شش بانک بزرگ کانادا به وام گیرندگان خود این فرصت را داده اند، که در صورتی که ویروس کرونا بر روی درآمد آنها تاثیر گذاشته است، وام مسکن خود را برای 6 ماه به تعویق بیاندازند. اما موضوع به این سادگی ها نیست.

یکی از کارمندان ارشد بانک آر بی سی می گوید، بهره ای که شما می بایست در مدت 6 ماه برای وام خود پرداخت کنید، به کل بدهی شما اضافه خواهد شد و در نتیجه بهره ای دیگر به کل بهره ی پرداختی شما اضافه خواهد شد.

بانک ها تعهد داده اند که با مشتریان خود به صورتی موردی صحبت کرده و راه حلی برای به تعویق انداختن وام و یا ارائه ی وام جدید برای تامین هزینه های زندگی ارائه دهند.

بانک اعلام کرده این حمایت ها به مدت 6 ماه، برای پرداخت وام مسکن و یا سایر محصولات اعتباری خواهد بود.

در ابتدا این طور به نظر می رسید که به تعویق انداختن اقساط وام به معنای تعویق کل پرداخت ها است، ولی برای عدم ضرر بانک ها بهره ی بازپرداخت که سود بانک ها را تشکیل می دهد، به عنوان یک وام جدید در نظر گرفته شده و به اصل وام اضافه می شود و اینکار بهره ی مرکبی را برای وام گیرنده ایجاد می کند، و از سوی دیگر میزان وام وام گیرنده بالا خواهد رفت، که باعث افت کردیت او خواهد شد.

کارشناس بانک می گوید، در صورت تجدید وام در پایان دوره، میزان بازپرداخت شما بیشتر شده و برای بازپرداخت با رقم ثابت، باید طول دوره ی بازپرداخت را افزایش دهید. و البته راه دیگر این است که در پایان دوره ی تعویق، عقب افتادگی خود را جبران کنید.

بانک های کانادایی اعلام کرده اند، تعویق بازپرداخت ها به معنای بخشیدن سود وام نیست، بلکه به معنای ایجاد وقفه در بازپرداخت برای مدت محدود می باشد.

در صورتی که بازپرداخت کارت های اعتباری خود را به تعویق بیاندازید، در پایان دوره باید کلیه ی بهره های این مدت را پرداخت کنید، که به معنای افزایش زیادی در حداقل پرداخت کارت شما خواهد بود. حداقل پرداخت کارت های اعتباری تقریبا در سراسر کانادا 10 دلار می باشد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!