Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

در زمینه ی مطلوبیت یک کشور برای زنان کانادا در سال 2019، در رده ی سوم قرار گرفت

Published

on


بر اساس یک نظرسنجی که توسط نست پیک، در مورد مطلوبیت کشورها برای زنان در سال 2019 انجام گرفت، کانادا پس از نروژ و سوئد در رده ی سوم قرار گرفت. از طرفی کشورهای مولداوی، مقدونیه و ارمنستان در ردیف بدترین کشورهای دنیا قرار گرفتند.
این نظرسنجی به صورت آنلاین و در میان روزنامه نگارانی از 100 کشور دنیا انجام شد، که این افراد به سوالاتی در مورد زندگی معمولی زنان از جمله سلامتی، تحصیلات و ایمنی، از 0 تا 10 امتیاز دادند.
چهار بخش اصلی این نظرسنجی، زیرساخت ها، برابری، قانون و کار بود.
پنجاه درصد از جمعیت کانادا را زنان تشکیل می دهند. اما فقط 39 درصد از کارمندان دولت و 35 درصد از پست های مدیریتی میانی دراین کشور، در اختیار زنان قرار دارد.
اما در سایر بخش ها وضعیت به صورتی دیگر است، به عنوان مثال 59 درصد کاروان المپیک کانادا را زنان تشکیل دادند، و کانادا یکی از چند کشور معدود دنیا در کنار ایرلند و استرالیا است، که زنان برای محصولات بهداشتی مخصوص خودشان، مالیات پرداخت نمی کنند.


روز برابری دستمزد
روز برابری دستمزد به منظور یادآوری شکاف جنسیتی، در دستمزد پرداختی به مردان و زنان، و تلاش برای ایجاد برابری، در تقویم ها گنجانده شده است. این روز در کانادا 25 اکتبر، در نروژ 4 دسامبر، در سوئد 23 نوامبر است.

ایمنی، آموزش و سلامت
زنان شرکت کننده دراین نظرسنجی، ایمنی، آموزش و سلامت را، مهم‌ترین موضوعات زندگیشان عنوان کردند.

شهر کینگ استون در اول لیست، و شهر بری در انتها
براساس بررسی های صورت گرفته بر روی 26 شهر بزرگ کانادا، در مورد امکان دستیابی خانم ها به 5 قابلیت ایمنی اقتصادی، ایمنی شخصی، تحصیلات، سلامتی و موقعیت‌های رهبری، شهر کینگ استون در انتاریو در ابتدای لیست و شهر بری در انتاریو در انتهای لیست قرار گرفتند.

حقوق برابر
بر اساس آخرین گزارشات بانک جهانی، فقط در 6 کشور بلژیک، دانمارک،فرانسه، لیتوانی، لوکزامبورک و سوئد حقوق زنان و مردان با هم برابر است، که این میزان در کانادا حدود 97 درصد است.
معیارهای انجام این بررسی، بیرون رفتن از خانه، خرید کردن، ازدواج، بچه دار شدن، ایجاد یک شغل، مدیریت اموال و دارایی ها و دریافت حقوق بازنشستگی بود. بررسی ها نشان می دهد در اکثر کشورهای دنیا زنان با انجام کار مساوی با مردان، سه چهارم آنها حقوق دریافت می کنند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!