Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

در رده بندی جدید پاسپورت های با ارزش دنیا، رتبه ی کانادا بالا رفته و آمریکا و بریتانیا پائین آمده اند

Published

on


پاسپورت برخی از کشورهای آسیایی، تبدیل به ارزشمندترین‌ پاسپورت ها برای دارندگان آن شده اند، که می توانند به آسانی به بسیاری از کشورهای مختلف دنیا سفر کنند. ارزش پاسپورت کانادا نیز کمی بالاتر رفته است.
در جدیدترین رده بندی از پاسپورت کشورها، بر اساس تعداد کشورهایی که می توان بدون ویزا و یا با ویزای فرودگاهی به آن وارد شد، کانادا با هفت کشور دیگر در رتبه شانزدهم قرار گرفت.


رتبه ی کانادا در سال 2018 نوزدهم بوده و در بهار سال جاری به رده ی هجدهم رسیده بود.
البته در سال جاری تغییرات زیادی در ویزای مسافران کانادایی صورت نگرفته بود، فقط برزیل سفر توریست های کانادایی را تسهیل کرده و آنها می توانند بدون ویزا تا 90 روز در این کشور بمانند. بهتر شدن رتبه ی کانادا به دلیل بدتر شدن وضع ویزای دیگر کشورها است. رتبه ی آمریکا، بریتانیا و نروژ در طول سال گذشته پایین آمده و حالا با کانادا مساوی هستند. با پاسپورت هر یک از این کشورها می توان به 183 کشور مختلف بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی سفر کرد.
شهروندان کانادا در مقایسه با آمریکا می توانند به بولیوی، ونزوئلا، ازبکستان بدون ویزا و مغولستان تا 30 روز بدون نیاز به ویزا سفر کنند.
شهروندان آمریکا و بریتانیا در مقایسه با کانادا می توانند، با ویزا 180 روز در ارمنستان بمانند در حالی که کانادایی ها 120 روز، و به جزایر مارشال بدون ویزا سفر کنند در حالی که برای کانادا نیاز به ویزا هست. از طرفی شهروندان بریتانیا بدون نیاز ویزا می توانند 15 روز در ویتنام بمانند، اما کانادایی‌ها و آمریکایی‌ها باید ویزای الکترونیک دریافت کنند.
بعد از چندین سال که آلمان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی در صدر این رده بندی قرار داشتند، حالا پاسپورت های آسیایی به بالای این جدول آمده اند. ژاپن و سنگاپور با امتیاز 189 در رتبه ی اول قرار دارند.
شهروندان ژاپن و سنگاپور در مقایسه با کانادا می توانند به چین، میانمار، ترکیه و پاراگوئه بدون نیاز به ویزا سفر کنند. همچنین می توانند برای سفر به ایران و پاکستان ویزای بدو ورود بگیرند.
افغانستان در رتبه ی آخر این رده بندی در میان 199 کشور قرار دارد، آنها تنها می توانند به سه کشور در حوزه ی کارائیب بدون ویزا سفر کنند و برای 25 کشور باید ویزای بدو ورود بگیرند.
در طی سال های گذشته امارات متحده ی عربی بیشترین رشد قدرت پاسپورت، و نیجریه بیشترین میزان افت قدرت را تجربه کرده اند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!