Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

در تحقیقات دارویی برای مبارزه با COVID-19 از هوش مصنوعی استفاده می شود

Published

on


تحقیقات شرکت Variational AI  در کشف داروی تازه به خصوص با استفاده از هوش مصنوعی (AI)، روند بالینی چندین ساله را به احتمال زیاد به یک سال کاهش خواهد داد.

اما طبق گفته ی مدیرعامل Handol Kim، در میان بیماری همه گیر، حتی یک سال برای یافتن درمانی برای COVID-19 ممکن است خیلی طولانی باشد.

حتی اگر ما قادر به غلبه بر بخش اول راه باشیم، هنوز پنج یا شش سال کارآزمایی بالینی نیاز است، و چه کسی می داند آیا بعد از 5 یا شش سال به یک دارو برای COVID-19 احتیاج داریم یا خیر؟

ما فکر کردیم، سریعترین راه برای انجام این کار، استفاده از جایگزین است.

این زمینه مورد توجه Digital Technology Supercluster  قرار گرفت، که ماه گذشته متعهد شد 60 میلیون دلار از بودجه 153 میلیون دلاری خود را، برای توسعه ی مشارکت در شبکه های خود برای پرداختن به موضوعات ایجاد شده توسط این بیماری اختصاص دهد.

مشارکت Variational AI با adMare BioInnovations Inc. ،  که یک سازمان غیرانتفاعی است که به تحقیقات تجاری دانشگاهی کمک می کند، از نخستین کارهایی بود که در ونکوور انجام شد.

این تحقیق سال ها طول می کشد، به همین دلیل است که Variational AI از هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به این روند استفاده می کند. الگوریتم شرکت همچنین می تواند تمام داروهای تأیید شده در جهان را بررسی کند و از هوش مصنوعی برای دیدن نحوه اتصال و تعیین اینکه کدام داروها در برابر ویروس موثرترین هستند استفاده کند.

در صورتي كه داروها قبلاً توسط مقامات مورد تاييد قرار گرفته باشند، هيچ كارآزمايي باليني لازم نيست.

Supercluster Digital Technology به طور رسمی چهار پروژه را پیش بینی کرده است، از جمله یکی از این تلاش ها به رهبری Variation AI می باشد.

ابتکارات محلی نیز به طور جداگانه دولت فدرال را به خود جلب کرده است.

نخست وزیر جاستین تروودو در تاریخ 3 ماه می اعلام كرد، كه شركت AbCellera Biologics مستقر در ونكوور 175 میلیون دلار دریافت خواهد كرد، زیرا این كشور به دنبال توسعه ی سریع، ساخت و توزیع آنتی بادی های درمانی است.

ماه گذشته شرکت دارویی آمریکایی Eli Lilly و شرکت (NYSE: LLY) با AbCellera همکاری کردند تا داروی جدید برای درمان و پیشگیری از ویروس COVID-19 تهیه کنند.

هدف این است که یک داروی جدید برای درمان افرادی که به ویروس آلوده شده اند، تهیه شود.

انتظار می رود آزمایش های بالینی از اوایل جولای آغاز شود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!