Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

درباره ی واکسن سرماخوردگی و آنفلونزای امسال در ونکوور چه می دانیم؟

Published

on


هوا صبح ها سرد شده است، برگ ها در حال تغییر هستند، بچه ها به مدرسه برمی گردند، و دوباره میکروب های خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند، در نهایت آنفولانزا.
طبق اعلام آژانس بهداشت عمومی کانادا، در حال حاضر چند مورد ابتلا به آنفولانزای پاییزی مشاهده شده است. کارشناسان می گویند ما احتمالاً امسال شاهد یک فصل «عادی» آنفولانزا هستیم.


معمولاً، فصل آنفولانزای کانادا از پاییز شروع می شود و زمان اوج آن بین اواخر دسامبر و اوایل فوریه است. تاکنون علائم نشان می دهد که فصل آنفولانزای کانادا امسال زیاد شدید نیست. انتظار می رود تعداد افراد آلوده شده نرمال باشد (در کانادا به طور متوسط طی 5 سال گذشته، حدود 40 هزار مورد تأیید شده است).
واکسن آنفولانزا چقدر مناسب خواهد بود؟
واکسن آنفلوانز به طور معمول باید از بدن مقابل میکروب H1N1 ، H3N2 و همچنین دو نوع از آنفلوانزای B محافظت می کند.
هر سال ، WHO جلسه ای برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه میکروب هایی باید توسط واکسن مورد هدف قرار گیرند برگزار می کند، و آنهایی که احتمال گسترش آنها در فصل آینده ی آنفولانزا بیشتر است، انتخاب می کند. که البته حدس زدن آن بسیار سخت است. از طرفی این بیماری اغلب جهش می یابد، به طوری که واکسن کمتر مؤثر می شود. این بیماری همچنین می تواند در آزمایشگاه نیز جهش پیدا کند، در حالی که تولیدکنندگان دارو در حال رشد واکسن هستند، محصول نهایی ممکن است چیزی نباشد که بتواند، بدن شما را از میکروب آنفلانزای موجود در طبیعت محافظت کند.
بنابراین چگونه باید از خود محافظت کنید؟
با این همه شما باید واکسن آنفولانزا را دریافت کنید. این واکسن برای کاهش احتمال ابتلا به آنفلوانزا در آینده مفید است، و همچنین اگر این میکروب را دریافت کنید، باید با دادن ایمنی اولیه به خود، شدت آن را کاهش می دهید. به محض اینکه واکسن در دسترس قرار گرفت آن را تزریق کنید، به خصوص کسانی که در صورت ابتلا به آنفولانزا در معرض ریسک بالا قرار می گیرند. این گروه شامل افراد بالای 65 سال، کودکان زیر پنج سال، زنان باردار و افرادی که دارای شرایط خاص مانند بیماری قلبی، بیماری تنفسی، دیابت و چاقی هستند، می باشد.
اگر شما در یکی از این گروه های پرخطر قرار دارید، که می تواند واکنش شدیدتری به آنفولانزا داشته باشید، می توانید قبل از شروع فصل آنفولانزا با پزشک خود مشورت کنید تا یک برنامه عملی را برای شما مشخص کند.
به غیر از واکسن آنفولانزا، شما همچنین باید مرتبا دستان خود را بشویید، به جای دست در آرنج یا ساعد خود سرفه کنید و در صورت احساس بیماری در خانه بمانید.
اگر به بیماری تنفسی مبتلا هستید و دچار کمبود نفس می شوید، تب شدید دارید و یا بیماری دارید که بعد از چند روز که از بین می رود، با سختی بیشتری برمی گردد، اینها همه نشانه هایی است که باید به پزشک مراجعه کنید.


Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. Tıpta ilk kullanılan ilaçlar basit bileşikler
    olmuşlardır. Sıvı formlar arasında da farklar fonksiyonunda belirli bir değişikliğe neden olurlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!