Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

دبیرکل سازمان ملل می گوید اثرات روانی ویروس کرونای جدید بر روی کودکان، در آینده مشخص می شود

Published

on


کودکان بسیار کمتر از بزرگسالان با عوارض جسمی کووید-19 مواجه می شوند، اما روان کودکان در برابر این پاندمی بسیار آسیب پذیرتر از بزرگ ترها می باشد.

آنتونیو گوترس دبیرکل سازمان ملل می گوید، زندگی کودکان جهان کاملا به هم ریخته و زنگ خطر برای آنها به صدا در آمده است.

ویروس جدید باعث شده تقریبا تمامی کودکان در جهان از مدرسه محروم شده و دانش آموزان باید در خانه بمانند. از سوی دیگر مقررات مربوط به حفظ فاصله ی اجتماعی نیز باعث شده، بچه ها نتوانند در پارک ها و محیط های ورزشی بازی کنند.

در خانه ماندن برای روزهای طولانی اثرات عمیقی بر روان کودکان می گذارد و از سوی دیگر استرس و نگرانی اعضای بزرگسال خانواده در مورد کاهش و یا قطع منبع درآمدی به کودکان منتقل می شود.

پدرو مادرها مجبور کاهش هزینه ها هستند و خرید برخی از اقلام غذایی و بهداشتی متوقف می شود. ممکن است کیفیت خوراک خانواده پایین بیاید و اقامت طولانی در خانه کودکان را به سوی بازی های کامپیوتری و برنامه های تلویزیونی غیر ضروری می کشاند.

از سوی دیگر با افزایش نگرانی در پدر و مادرها، آنها کمتر قادرند به فرزندان خود رسیدگی کنند.

و به علاوه این که کودکان به دلیل قدرت درک بالا تهدید این ویروس را به خوبی متوجه می شوند و ترس از بیماری تا سال ها با آنها همراه خواهد بود. و اینچنین است که به گفته ی آنتونیو گوترس، عوارض بسیار جدی کووید ـ 19 در کودکان، در آینده ظاهر خواهد شد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!