Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

حزب NDP وعده داد، هزینه های دندانپزشکی تحت پوشش بیمه قرار بگیرند

Published

on


جگمیت سینگ رهبر حزب NDP اعلام کرد، برنامه هایی برای گسترش پوشش کامل هزینه های دندانپزشکی برای خانواده های با درآمد متوسط تا پایین دارد، و این اولین قدم در جهت تحت پوشش درآوردن دندانپزشکی در مراقبت از سلامت عمومی برای همه است.


این وعده ی سینگ به رای دهندگان برای رفع نگرانی ها درباره ی مشکلات دندان است، که هزینه ی زیادی دارد. انجمن دندانپزشکی کانادا نیز اعلام کرد، از تلاش ها برای افزایش دسترسی عمومی به مراقبت های دهان و دندان استقبال
می کند، و منتظر جزئیات بیشتر می ماند.
سینگ اعلام کرد در صورت پیروزی در انتخابات، از ابتدای سال 2020، خانواده های با درآمد کمتر از 70 هزار دلار در سال، پوشش کامل مراقبت دندانی، و خانواده‌های با بین 70 تا 90 هزار دلار درآمد در سال، پوشش جانبی دریافت می‌ کنند.
سینگ اشاره کرد، در حدود 6 میلیون کانادایی در سال به دلیل بالا بودن هزینه های دندانپزشکی، به دکتر مراجعه نمی کنند. در صورت اقدامات پیشگیرانه برای افراد از مشکلات دندانی بزرگ تر جلوگیری می شود.
این حزب اعلام کرد قصد دارد، این پوشش بیمه ای را برای 4.3 میلیون کانادایی گسترش دهد که تخمین زده می شود، در سال اول برای دولت 560 میلیون دلار هزینه داشته باشد. در سال دوم با بیشتر شدن افرادی که برای درست کردن دندان هایشان مراجعه می کنند، این رقم به 1.9 میلیارد دلار خواهد رسید. در سال‌های بعدی هزینه ی این برنامه برای دولت چیزی حدود 825 تا 850 میلیون دلار خواهد بود.
کارلوس کوینونز مدیر برنامه ی فارغ‌ التحصیلان سلامت عمومی دندان دانشگاه تورنتو از این برنامه حمایت کرد و گفت گسترش پوشش عمومی دندان ضروری است. البته حزب NDP قصد ندارد بیمه ی خصوصی یا برنامه‌های تحت پوشش استان‌ها را تغییر دهد، بلکه فقط به افراد کم بضاعت پول خواهد داد که به مراقبت های دندانی دسترسی پیدا کنند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!