Connect with us

کار در کانادا

حداقل دستمزد در استان بی سی ازاول ماه جون افزایش یافت، در حالیکه شرکت ها و بیزنس ها هنوز با مشکلات مالی زیادی به دلیل ویروس کووید-19 روبرو هستند

Published

on


حداقل دستمزد کارگران بریتیش کلمبیا، روز دوشنبه در یک زمان بسیار مهم برای مشاغل کوچک، که آنها به دنبال راه هایی برای ادامه ی فعالیت در طول همه گیری های COVID-19 هستند، افزایش یافت.

این افزایش بخشی از تعهد دولت برای اجرای حداقل دستمزد 15 دلار به ازای هر ساعت تا سال آینده است، که پس از یک دهه از سال 2001 تا 2011 ، بدون افزایش بوده است.

حداقل دستمزد روز دوشنبه با افزایش 75 سنتی به 14.60 دلار در ساعت می رسد.

Harry Bains وزیر کار گفت: دولت فشارهایی را که کارفرمایان در طول همه گیری مشاهده می کنند درک می کند، اما کارگران نیز در حال تلاش هستند.

وی در مصاحبه اخیر گفت: همه ی ما بدون شک اوقات سخت و دشواری را پشت سر می گذاریم.

Bains گفت، برنامه 5 میلیارد دلاری همه گیری دولت BC، شامل معافیت های مالیاتی و معوقات مالیاتی برای مشاغل و یک صندوق بازیابی اقتصادی 1.5 میلیارد دلاری است. وی گفت دولت فدرال همچنین یارانه های دستمزد را برای کارفرمایان در نظر گرفته است.

Bains گفت: من فکر می کنم اکنون بیشتر از همیشه، نیاز داریم از حداقل حقوق کارگران B.C حمایت کنیم. این عادلانه نیست که از آنها بخواهیم که افزایش دستمزدشان را به تاخیر بیاندازند.

اما پروفسور Andrey Pavlov از دانشکده بازرگانی دانشگاه Simon Fraser می گوید: دولت باید از افزایش حداقل دستمزد چشم پوشی کند و به نیروهای بازار اجازه دهد تا نرخ دستمزد را تعیین کنند.

وی گفت، فشارهای همه گیری باید به عنوان فرصتی برای کشف ابتکارات اقتصادی که شامل حداقل دستمزد تنظیم شده و یارانه دولتی نمی باشد، مورد بررسی قرار گیرد.

Pavlov گفت: من هرگز طرفدار افزایش حداقل دستمزدها نبوده ام، زیرا معتقدم دستمزدها باید همگام با رشد اقتصادی رشد کنند.

وی گفت، افزایش حداقل دستمزد در دوره ای که بسیاری از مشاغل در تلاش برای زنده ماندن از بیماری همه گیر هستند، می تواند ضربه ی نهایی که منجر به بسته شدن آنها و بیکاری کارکنان می شود را، وارد کند.

Pavlov گفت: در حال حاضر، بیشتر مشاغل به فکر بستن و یا جابجایی یا تغییر ساختار از راه های بسیار اساسی هستند و شما این فشار را نیز بر آنها وارد می کنید، که فقط کاتالیزوری است که بسیاری از مشاغل را به انتهایشان سوق می دهد.

Iglika Ivanova یک اقتصاددان ارشد در مرکز Policy Alternatives در B.C ، گفت: این استان مکانی گران قیمت برای زندگی است و زندگی برای کارگران با دستمزد کم سخت تر شده است، زیرا بسیاری از آنها کنار گذاشته شده اند.

وی گفت بیشتر افراد که حداقل دستمزد را دریافت می کنند، قادر به کار از خانه نیستند.

Ivanova گفت: بسیاری از این افراد شغل خود را در مرحله ی قرنطینه ی بیماری همه گیر از دست دادند و اکنون ما شروع به بازگشایی تعدادی از آنها خواهیم کرد. ما مدتهاست که می دانیم که حداقل دستمزد در B.C بسیار کم است.

Statistics Canada گزارش کرده است که نرخ بیکاری در ماه آوریل به 11.5 درصد افزایش یافته و تقریباً 400000 شغل از ماه مارس از دست رفته است.

B.C. برخی از محدودیت ها را کاهش داده است، به رستوران ها، سالن های آرایش و دندانپزشکی ها اجازه می دهد که مجدداً بازگشایی شوند، اما با وجود قوانین فاصله ی فیزیکی، مشاغل برای راه اندازی مجدد، اقدامات احتیاط آمیز را انجام داده اند.

Bains  گفت، داده های وزارت کار نشان می دهند، 60 درصد از افرادی که حداقل حقوق را در B.C دریافت می کنند، زنان هستند، و 93٪ از حداقل دستمزد مشاغل در بخش خدمات از جمله خدمات نظافت، فروشگاه های مواد غذایی و رستوران ها هستند.

حداقل دستمزد در کبک در اول ماه می و حداقل دستمزد در نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، مناطق شمال غربی، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و یوکان در اول آوریل افزایش یافت.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!