Connect with us

مهاجرت به کانادا

حداقل امتیاز برای جدیدترین دوره ی اکسپرس انتری کاهش یافت

Published

on


جدیدترین دوره ی اکسپرس انتری در تاریخ 19 دسامبر برگزار شد و 3200 دعوت نامه برای متقاضیان دریافت اقامت دائم کانادا فرستاده شد، تا اقدامات لازم را انجام دهند.


حداقل امتیاز لازم در این دوره 469 امتیاز بود، که نسبت به دوره ی قبلی که در تاریخ 11 دسامبر برگزار شد، سه امتیاز کمتر بود.
سیستم اکسپرس انتری که اصلی ترین منبع جذب نیروی کار خارجی در کانادا به شمار می رود، درخواست متقاضیان مهاجرت را در سه گروه اقتصادی مختلف بررسی می کند: گروه کارگران با مهارت فدرال، گروه تاجران با مهارت فدرال و گروه تجربه ی کانادایی.
متقاضیان در یک لیست قرار می گیرند و بر اساس سیستم نمره بندی جامع (CRS) به آنها امتیاز داده شده و رتبه بندی می شوند. عواملی مانند تجربه ی کاری، تحصیلات، سن و میزان مهارت در زبان های فرانسه یا انگلیسی، در تعیین امتیاز افراد نقش دارد.
برای افرادی که امتیاز بالایی داشته باشند، یک دعوت نامه ی مهاجرت یا ITA ارسال می شود. هر دوره ی اکسپرس انتری معمولا با فاصله دو هفته یک بار برگزار می شود.
در اختیار داشتن پیشنهاد شغلی برای ثبت نام در سیستم اکسپرس انتری الزامی نیست، اما داشتن پیشنهاد شغلی باعث افزایش امتیاز می شود.
هر چه فاصله ی میان برگزاری دوره ها بیشتر باشد، حداقل امتیاز مورد نیاز افزایش می یابد و با کم شدن فاصله ی برگزاری، حداقل امتیاز لازم کاهش می یابد. از دیگر عواملی که می تواند بر حداقل امتیاز اثر بگذارد، می توان به تعداد کل متقاضیان و تعداد افرادی که در هر دوره انتخاب می شوند، اشاره کرد.
پایین بودن حداقل امتیاز در این دوره نیز به دلیل فاصله ی 8 روزه با دوره ی قبل رخ داده است.
با برگزاری این دوره، مجموع دعوت نامه های صادر شده در سال 2019 به 85300 عدد رسید.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!