Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

جوانان کانادایی روزانه بیش از 13 ساعت به صفحه نمایش خیره می شوند

Published

on


آیا تا به حال به این فکر کرده اید که روزانه چند ساعت به صفحه نمایش گوشی تان یا دستگاه های دیگر نگاه میکنید؟ آیا از عوارض جانبی مختلف استفاده از این گوشی ها اطلاعی دارید و می دانید تا چه حد برای سلامت بینایی تان مضر هستند.
طبق مطالعه جدید Alcon Canada، پاسخ به این سوال خیلی زیاد است! آخرین تحقیقات آنها حاکی از آن است که به طور متوسط نیمی از کانادایی ها تا 13.1 ساعت در روز به نوعی به صفحه ی نمایش نگاه میکنند و این مقدار زمان بیش از حد نگاه کردن به صفحه نمایش در واقع شروع مشکلات سلامتی شماست.


نتایج این مطالعه حاکی از آن است که در حال حاضر نیمی از ​​کانادایی ها روزانه حدود 11 ساعت را صرف نگاه کردن انواع صفحه نمایش های دیجیتالی می کند. چه صفحه نمایش رایانه، چه تلفن هوشمند، چه تبلت یا صفحه تلویزیون باشد، Alcon نشان داده است که استفاده بیش از حد از صفحه نمایش ها به صورت روزانه تأثیرات جدی روی چشم ما می گذارد. خشکی چشم از نگاه کردن دائم به این دستگاههای هوشمند بروز میکند.
دکتر Judy Parks، اپتومتریست توضیح داد: «هر روز بیشتر از دیروز، من در كلینیك خود بیمارانی را معاینه میکنم كه دچار چشم درد، خستگی چشم و تاری دید شده اند. در واقع آنها از خشکی چشم ناشی از ساعتها خیره شدن به صفحه نمایش ، که بر سلامت چشم و بینایی در همه سنین تأثیر می گذارد رنج میبرند.»
در حقیقت، این مطالعه نشان داد که بیش از 25 درصد از کانادایی ها به دلیل استفاده بیش از حد از صفحه نمایش های دیجیتال در زندگی روزمره خود، با خشکی چشم زندگی می کنند.
تحقیقات Alcon همچنین نشان داد که بیش از 85 درصد از کانادایی ها در زندگی خود علائم خشکی چشم، از جمله خیس شدن چشمان، تاری دید، قرمزی چشم و مشکلات رانندگی در شب را تجربه کرده اند.
وقتی صحبت از زمان بیش از حد نگاه کردن به صفحه نمایش می شود، کانادایی ها قطعاً بدترین مجرمان هستند. در حالی که افراد 65 سال و بالاتر به طور متوسط روزانه ​​8.4 ساعت به صفحه نمایش خیره می شوند، افراد 18 تا 34 سال به طور روزانه 13.1 ساعت به صفحه نمایش خیره میشوند.
روزانه 13.1 ساعت قطعاً خیلی زیاد به نظر می رسد. طبق گفته Alcon، کانادایی ها تقریباً 4.2 ساعت در روز از مانیتور استفاده می کنند، 3.1 ساعت تلویزیون تماشا میکنند، 2.4 ساعت به تلفن هوشمند خیره میشوند و 1.5 ساعت با تبلت وقت می گذرانند.
اگر وقت زیادی را صرف دیدن یک صفحه نمایش می کنید، Alcon راهکارهای مختلفی برای محافظت از چشم در مقابل این دستگاه های هوشمند دارد که تا حدودی جلوی آسیب های جدی بینایی را میگیرد. این مطالعه پیروی از قانون 20-20-20 را توصیه می کند، به این صورت که هر 20 دقیقه حداقل 20 ثانیه صفحه نمایش را کنار بگذارید وبه نقطه ای در فاصله 20 قدمی نگاه کنید و پلک بزنید و به این شکل به چشمانتان استراحت دهید.
همچنین این تحقیق پیشنهاد میکند همیشه کاملا هیدراته شوید، به طور منظم ویتامین مصرف کنید و مرتباً به اپتومتریست محل خود سر بزنید!
اگر خود را مقصر میدانید و روزانه 13 ساعت به صفحه نمایش خیره میشوید، نترسید و برای چند روز از رسانه های اجتماعی دور شوید و استراحت کنید! مطمئنا چشمانتان از شما سپاسگزاری می کنند!


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!