Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

جوانان کانادایی بیشتر از 13 ساعت در روز به صفحات نمایش چشم می دوزند

Published

on


بر طبق آخرین بررسی ها که توسط Alcon Canada انجام گرفته ، تقریبا نیمی از کانادایی ها روزانه 13.1 ساعت، به صفحات نمایش دیجیتال مختلف چشم می دوزند، که این مقدار می تواند مشکلاتی برای سلامت آنان به وجود بیاورد.
Alcon می گوید، استفاده ی بیش از حد از صفحات نمایش دیجیتال، از جمله رایانه، تلفن هوشمند، تبلت و یا صفحه ی تلویزیون، می تواند آثار مخربی بر چشم افراد بگذارد. از شایع ترین این اثرات خشکی چشم است.


دکتر Judy Parks، چشم پزشک می گوید: ما روزانه با تعداد بیشتری از بیماران مواجه می شویم که به چشم درد، خستگی چشم و تاری دید مبتلا شده اند. در واقع مشکل اصلی آنها خشکی چشم است، که به دلیل نگاه کردن بیش از حد به صفحات نمایش دیجیتال، عارض شده است.
این تحقیق نشان می دهد، 25 درصد از کانادایی ها با خشکی چشم زندگی می کنند. همچنین بیشتر از 85 درصد از کانادایی ها حداقل یک بار علائم خشکی چشم، از جمله خیس شدن چشمان، تاری دید، قرمزی چشم و مشکلات رانندگی در شب را تجربه کرده اند.
افراد 65 سال و بالاتر به طور متوسط روزانه ​​8.4 ساعت به صفحه نمایش چشم می دوزند، در حالی که افراد 18 تا 34 ساله روزانه 13.1 ساعت به صفحات دیجیتال نگاه می کنند. که به طور میانگین 4.2 ساعت به مانیتور، 3.1 ساعت به تماشای تلویزیون، 2.4 ساعت به تلفن هوشمند و 1.5 ساعت با تبلت وقت می گذرانند.
Alcon می گوید البته راه هایی برای حفاظت از چشمان در مقابل این صفحات وجود دارد، که آسیب رسیدن به آنها را کاهش می دهد. این راهکار به قانون 20 -20 – 20 معروف است. به این صورت که پس از هر 20 دقیقه نگاه کردن به صفحات نمایش، حداقل 20 ثانیه چشمان خود را از صفحه ی نمایش گرفته وبه نقطه ای در فاصله ی 20 قدمی نگاه کنید و پلک بزنید، و به این صورت به چشمان خود استراحت بدهید.
همچنین برای آب رسانی خوب به چشمانتان ویتامین مصرف کرده و به طور منظم برای چک آپ به چشم پزشک مراجعه کنید.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!