Connect with us

کار در کانادا

جزئیات دریافت کمک اضطراری 2000 دلاری ماهیانه

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

در صورتی که به دلیل کرونا شغل و یا کسب وکار خود را از دست داده اید، دولت کانادا به شما کمک خواهد کرد. کمک اضطراری 107 میلیارد دلاری دولت فدرال در مجلس به تصویب رسید، که برای کمک به افرادی که به دلیل کرونا درآمد خود را از دست داده اند، طراحی شده است.

حال سوال این است که این کمک ماهیانه 2000 دلار برای 4 ماه، دقیقا برای چه کسانی است و چگونه باید برای آن اقدام کنند؟

کمک اضطراری دولت کانادا به دو گروه از افراد کمک خواهد کرد. یک دسته افرادی که خود به کرونا مبتلا شده اند و یا از یکی از افراد خانواده ی آنها که مبتلا شده است نگهداری می کند و یا والدین شاغلی که در حال حاضر برای نگهداری از فرزندان باید در منزل بمانند. و گروه دیگر افرادی که به دلیل شیوع کرونا درآمد خود را از دست داده اند.

مزیت این طرح این است که هم کسانی را که اخراج شده و واجد شرایط دریافت بیمه ی بیکاری هستند را شامل می شود و هم کسانی که شغل آزاد داشته اند و با وجود اینکه هنوز سرکار خود هستند درآمدی ندارند، از جمله کارگزان و پیمانکاران.

کسانی واجد شرایط این طرح هستند که در سال 2019 درامد حداقل 5000 دلاری از شغل خود را اعلام کرده باشند و یا در دوره ی 12 ماهه ی قبل مرخصی زایمان یا مراقبت از والدین داشته اند.

این طرح چه تفاوتی با بیمه ی بیکاری دارد؟

بیمه ی بیکاری توان پاسخگویی به این حجم از مراجعات در طول زمان کم را ندارد. درخواست 1 میلیون نفر برای بیمه ی بیکاری در طول هفته ی گذشته، ده برابر بیشتر از زمان معمول بوده است. بیمه ی بیکاری طوری طراحی نشده که بتواند به همه ی آنها پاسخ دهد، بنابراین بسیاری از افراد را نمی تواند تحت پوشش خود قرار دهد. به همین دلیل برنامه ی جدید به بیمه ی بیکاری افراد توجهی ندارد.

در صورتی که فردی بیمه ی بیکاری دریافت می کند، نباید برای این طرح ثبت نام کند. اما در صورتی که بیمه ی بیکاری شما قبل از 3 اکتبر 2020 خاتمه پیدا می کند، می توانید پس از پایان آن برای طرح جدید ثبت نام کنید.

کسانی که واجد شرایط بیمه ی بیکاری به دلیل بیماری های دیگر هستند، می توانند بیمه ی خود را به طور عادی دریافت کنند.

جاستین ترودو اعلام کرد، روند ثبت نام از طریق آژانس مالیاتی کانادا هر چه سریع تر آغاز خواهد شد، و کانادایی ها قادر خواهند بود از طریق سایت این مرکز حساب کاربری ایجاد کرده و درخواست خود را ثبت کنند. همچنین درخواست را می توان به صورت تلفنی نیز ثبت کرد. در صورتی که شما قبلا برای بیمه ی بیکاری ثبت نام کرده اید ولی پولی دریافت نکرده اید، به طور خود به خود وارد این سیستم خواهید شد و نیاز به اقدام دیگری نخواهد بود.

ترودو گفت، اولین پرداخت ده روز پس از ثبت درخواست در سیستم پرداخت خواهد شد، و هر چهار هفته یک بار برای 4 بار تکرار خواهد شد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!