Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

جاستین ترودو گفت در مورد بازگشایی مجدد مرز آمریکا بسیار محتاط خواهیم بود

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

جاستین ترودو می گوید، در مورد بازگشایی مجدد مرز آمریکا بسیار محتاط خواهیم بود، زیرا پزشکان ارشد کانادایی در مورد تعداد بالای مبتلایان به کووید-19 در آمریکا هشدار داده اند.

مرز میان کانادا و آمریکا طی توافق نامه ای میان دو کشور در ماه مارس بسته شد و فقط برای سفرهای ضروری به افراد اجازه داده می شد از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی میان دو کشور تردد کنند. این توافق تا تاریخ 21 می تمدید شده بود.

برخی از نخست وزیران استانی کانادا از جمله داگ فورد نخست وزیر انتاریو و جان هورگان نخست وزیر بریتیش کلمبیا، صراحتا از ترودو خواسته اند، اجازه ی ورود گردشگران آمریکایی به کشور داده نشود.

ترودو گفت، با دولت آمریکا در این مورد گفتگو کرده است، و دولت وی آماده است تردد میان دو کشور به طور محدود افزایش یابد. ما به دنبال راهکارهایی مطمئن هستیم که پس از بازگشایی مرز، ایمنی و سلامت شهروندان به خطر نیافتد.

ترودو در مورد بازگشایی کامل بخش‌های مختلف اقتصاد کانادا گفت، این کار می بایست به تدریج و یا احتیاط کامل انجام شود.

ترودو گفت باید آزمایش های بیشتری به طور روزانه انجام شود، تا بتوان از افزایش موارد ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد. و در حالی که گسترش این بیماری در داخل کشور کنترل شده است، جلوگیری از انتقال بیماری از خارج کانادا به داخل ضروری است. بنابراین ما در مورد بازگشایی مرزها از جمله مرز با ایالات متحده بسیار محتاط خواهیم بود.

دکتر ترزا تم پزشک ارشد بهداشت عمومی نیز گفت، آمریکا هنوز نتوانسته همه گیری ویروس کرونا در کشور خود را به طور کامل مدیریت کند، در نتیجه برای کانادا خطر محسوب می‌شود.

وی گفت پیش از برداشتن محدودیت سفر بین المللی، ابتدا باید ببینیم برداشتن محدودیت ها در استان ها چه نتیجه ای خواهد داشت. پس از آن می توانیم در موارد دیگر تصمیم گیری کنیم.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!