Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

جاستن ترودو اعلام کرد، تمامی مرزهای کانادا برای غیر کانادائی ها و کسانی که اقامت دائم ندارند بسته است

Published

on


نخست وزیر جاستین ترودو در نشست مطبوعاتی خود اعلام کرد، با توجه به شیوع گسترده ی ویروس کرونا در تمام جهان، دولت کانادا بر اساس نظر و توصیه های مسئولین بهداشت و متخصصان اقدام به بستن تمامی مرزهای کشور بر روی غیر کانادایی ها و کسانی‌ که اقامت دائم ندارند، خواهد کرد. هدف از این کار حفظ سلامت خانواده ها می باشد.


در قدم اول از ورود همه ی مسافران به جز کانادایی ها، شهروندان، افراد مقیم و افراد درجه ی یک مرتبط با آنها یعنی والدین و فرزندان، جلوگیری خواهد شد. این قانون شامل خدمه ی پروازها، دیپلمات‌ها، و شهروندان ایالات متحده ی آمریکا نمی ‌شود.
وی همچنین افزود، کلیه ی مسافران پیش از سوار شدن به هواپیما بررسی شده و در صورت داشتن علائم کروناویروس جدید، اجازه ی سوار شدن به هواپیما را نخواهند داشت. کلیه ی خدمات پروازی در خارج از مرزها باید نسبت به سلامت مسافران سوار شده به هواپیما اطمینان حاصل کنند.
پس از رسیدن به کانادا نیز به مسافران فرم هایی داده خواهد شد تا پر کنند و در فرودگاه به آنها دستکش و ماسک داده شده و از آنها سوالاتی خواهد شد.
ترودو ادامه داد، نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که، از روز سه شنبه کلیه ی پروازهای بین المللی به فرودگاه های مونترال، تورونتو، کلگری و ونکوور هدایت می ‌شوند، تا بتوان غربالگری بهتری در میان مسافران انجام داد. از کانادایی ها که در خارج از مرزهای کشور هستند و برای بازگشت دچار مشکل شده اند، برای تامین هزینه ‌های اسکان و نیازهای اصلی‌ شان حمایت مالی خواهد شد.
ترودو که خود در قرنطینه ی خانگی به سر می برد ادامه داد، ویروس کرونا به سرعت در جهان پخش می شود و کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست و این موقعیت بسیار سختی است ولی ما برای حفظ امنیت کانادایی ‌ها باید اقدامات پیشگیرانه ی بیشتری را انجام دهیم.
وی به طور واضح اعلام کرد، همه ی کانادایی ها تا اطلاع ثانوی باید مسافرت به خارج از کشور را کنسل کرده و در منازل خود بمانند. اگر از خارج به کشور وارد شده اید تا 14 روز خود را قرنطینه کنید، البته به جز خدمه ی پرواز، رانندگان ماشین های سنگین و کسانی که مواد غذایی را در سطح بین المللی جا به جا می کنند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!