Connect with us

مهاجرت به کانادا

تورنتو در رده ی چهارمین ترین شهرهای جهان

Published

on


در حال حاضر 55 درصد از جمعیت جهان در شهرها مستقر هستند، و پیش بینی می شود تا سال 2050 این میزان به 68 درصد برسد. به دلیل تراکم جمعیت در شهرهای بزرگ، آنها معمولا با مشکلات امنیتی مواجه هستند.


در تحقیقی که توسط مجله ی اکونومیست در سال 2017 منتشر شد، 60 شهر مختلف دنیا بر اساس شاخص‌های مختلف، مورد بررسی قرار گرفتند که برترین آنها به شرح زیر است:
توکیو، ژاپن
برای دومین سال متوالی، توکیو در
رتبه ی اول امن ‌ترین شهرهای دنیا قرار گرفت. فرهنگ ژاپن بر صداقت و همدلی تاکید دارد، که باعث پایین آمدن جرم و جنایت در توکیو شده است. پلیس این شهر اعلام کرد در سال 2018 شهروندان توکیو 3.7 میلیارد ین معادل 33.7 میلیون دلار پول گمشده ای را که گزارش شده بوده، به صاحبنشان برگردانده اند، که به عنوان رکوردی جدید ثبت شده است.
سنگاپور، سنگاپور
سنگاپور دومین شهر امن جهان، و اولین شهر دنیا در امنیت شخصی محسوب می شود. دولت سنگاپور می گوید، شبکه ای به نام PolCam، از حدود 65 هزار دوربین پلیس در سراسر شهر تشکیل شده، که از سال 2012 تا کنون به طور چشمگیری به حل پرونده های قضایی کمک کرده است.
اوساکا، ژاپن
معمولا در شهرهای ثروتمند دنیا میزان جرایم کمتری اتفاق می افتد. اوساکا که دهمین شهر ثروتمند جهان است، به عنوان بهترین شهر در جهان از لحاظ امنیت سلامت و سومین شهر برای امنیت شخصی انتخاب شده است.
تورنتو، کانادا
امنیت بالای دیجیتال و امنیت در بخش سایبری در تورنتو باعث شده، این شهر در رتبه ی چهارم شهرهای امن دنیا قرار بگیرد. بیشتر از نیمی از کل شرکت‌های امنیت سایبری کانادا در تورنتوی بزرگ مستقر هستند.
ملبورن، استرالیا
ملبورن نیز همچون بسیاری از شهرهای منطقه ی آسیا و اقیانوسیه رتبه ی خوبی در امنیت سلامت دارد. میزان امید به زندگی در این شهر 84 سال است که از سایر شهرهای استرالیا بیشتر بوده و 11 سال بیشتر از میانگین امید به زندگی در سراسر جهان است.
آمستردام، هلند
آمستردام یکی از سالم ‌ترین و تمیزترین شهرهای دنیا می باشد که بالاترین رتبه ی امنیت دیجیتال در دنیا را نیز در اختیار دارد.
سیدنی، استرالیا
سیدنی که بزرگترین شهر استرالیا محسوب می شود، رتبه ی بالای امنیت خود را مدیون امنیت بالای سلامت در این شهر است. امید به زندگی در این شهر 83.8 سال است که تقریبا 11 سال بیشتر از میانگین امید به زندگی در جهان است.
استکهلم، سوئد
استکهلم از امن ‌ترین شهرهایی است که می توانید در آن پیاده روی کنید. رتبه ی امنیت زیرساختی، شخصی و سلامتی در این شهر بسیار بالا است. در سال 2017 در ازای هر 10 هزار نفر، فقط 4 مورد تلفات ناشی از وسایل نقلیه ی موتوری ثبت شده، که رکوردی در میان تمام پایتخت‌های اروپایی محسوب می ‌شود.

هنگ کنگ، چین
همانطور که ذکر شد، معمولا در شهرهای ثروتمند دنیا میزان جرایم کمتری اتفاق می افتد. هنگ کنگ، ثروتمندترین شهر جهان است که برای 12 امین سال پیاپی، میزان جرایم خود را کاهش داده است. این شهر از نظر امنیت شخصی در رتبه ی هفتم قرار دارد.
زوریخ، سوئیس
زوریخ جزو امن ‌ترین شهرها برای پیاده‌ روی است، 44 درصد از سفرهای درون شهری در این شهر به صورت پیاده‌ یا با دوچرخه صورت می ‌گیرد. این شهر در رتبه ی اول امنیت سلامت قرار دارد. در سال 2016 به ازای هر 10 هزار نفر، تنها 7 مورد تلفات ناشی از وسایل نقلیه ی موتوری ثبت شده، که از کمترین آمار ثبت شده در شهرهای بزرگ اروپایی است.
در رتبه‌ های بعدی امن ترین شهر های جهان، به ترتیب فرانکفورت آلمان، مادرید اسپانیا، بارسلونای اسپانیا، سئول کره جنوبی، سان فرانسیسکوی ایالات متحده آمریکا، ولینگتون نیوزیلند، بروکسل بلژیک، لس آنجلس ایالات متحده آمریکا، شیکاگوی ایالات متحده آمریکا، لندن انگلیس، نیویورک ایالات متحده آمریکا، تایپه تایوان، واشینگتن دی.سی ایالات متحده آمریکا، پاریس فرانسه و میلان ایتالیا قرار گرفته اند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!