Connect with us

مهاجرت به کانادا

تورنتو در رتبه اول رشد جمعیت، در میان شهرهای آمریکای شمالی قرار دارد

Published

on


کارشناسان حوزه ی مسائل شهری هشدار می دهند، رشد ساخت مسکن در تورنتو با رشد جمعیت هماهنگ نیست و ساکنان تورنتو در آینده با مشکل تامین مسکن مواجه بوده و مجبور به زندگی اشتراکی خواهند شد.
متخصصان می گویند تورنتو با اختلاف زیاد، در صدر جدول رشد جمعیت در میان شهرهای کانادا و آمریکا قرار دارد. این شهر در سال منتهی به جولای 2018 ، رشد جمعیتی بیش از 77 هزار نفر را شاهد بوده، که سه برابر بیشتر از شهر رتبه ی دوم یعنی فینیکس در آریزونا است.


این رشد جمعیت از بسیاری جهات یک موفقیت محسوب می شود، اما بدین معنی است که بحران مسکن جدی در انتظار ساکنان خواهد بود. تورنتو یک بار دیگر نیز در اوایل دهه ی نود با این بحران مواجه شده بود. زمانی که به خاطر کاهش قیمت مسکن، سازندگان ساخت پروژه های جدید را متوقف کردند، اما جمعیت در حال افزایش بود. در آن زمان اغلب افراد مجبور شدند، چند نسل از یک خانواده، در یک خانه زندگی کنند.


اکنون نیز افت فروش مسکن، باعث کاهش ساخت و سازهای جدید شده است. پروژه های جدید مسکن در پنج ماه اول امسال نسبت به سال قبل، 15 درصد کاهش داشته است. و این به این معنی است که باید هرچه زودتر به فکر افزایش عرضه ی مسکن باشیم، تا دوباره با بحران مواجه نشویم.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!