Connect with us

مهاجرت به کانادا

تورنتو بیشتر از دیگر شهرهای کانادا برای مهاجران جذابیت دارد

Published

on


محققان دانشگاه رایرسون با یک تحلیل علمی اعلام کردند، در طول سال گذشته بیشترین میزان رشد جمعیت در میان شهرهای کانادا و آمریکا، مربوط به تورنتو مرکز استان انتاریو و برزگ ترین شهر این کشور بوده است.

در منطقه ی آمریکای شمالی در دوازده ماه منتهی به اول جولای 2019، جمعیت شهر تورنتو در حدود 130 هزار نفر افزایش داشته است، که بیشتر این افزایش جمعیت مرهون ورود مهاجران به این شهر می باشد. دومین شهر آمریکای شمالی که بیشترین افزایش جمعیت را داشته است،  منطقه ی فورت وورث دالاس آمریکا، با رشد 120 هزار نفری جمعیت بوده است.

البته با شیوع ویروس کرونا تعداد مهاجران جدید کانادا کاهش چشم گیری داشته است، اما این شهر امیدوار است با رفع محدودیت ها مهاجران بیشتری را به سوی خود جلب کند.

بر اساس داده های این تحلیل نتیجه گیری شده است که، مهاجران به دلایل مختلف از جمله شغل، محل سکونت، حمایت‌های اجتماعی، زیرساخت‌هایی همانند حمل و نقل، دسترسی به مسکن و تحصیلات، به سمت یک منطقه ی خاص جذب می شوند.

از جمله صنایعی که موفق شده با وجود اثر همه گیری ویروس کرونا فعالیت خود را در شهر تورنتو حفظ کند، بخش تکنولوژی بوده است.

افراد متخصص در رشته های تکنولوژی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می توانند، از طریق سیستم اکسپرس انتری و در صورت واجد شرایط بودن از طریق برنامه ی داوطلبانه مهاجرت انتاریو به تورنتو مهاجرت کنند.

در سال گذشته شهر تورنتو در بخش تکنولوژی برترین شهر در جذب استعدادها بوده است، به این معنی که تعداد شغل های ایجاد شده در این بخش، بیشتر از فارغ التحصیلان این حوزه بوده است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!