Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

تورنتو به عنوان ششمین شهر امن دنیا و امن ترین شهر آمریکای شمالی در سال 2019 ، انتخاب شد

Published

on


در جدیدترین گزارش نشریه ی اکونومیست، تورنتو که پرجمعیت ترین شهر کانادا می باشد، به عنوان امن‌ ترین شهر آمریکای شمالی و ششمین شهر امن دنیا معرفی شد.

در گزارش امسال اکونومیست 60 شهر از پنج قاره ی دنیا، در چهار دسته بندی امنیت دیجیتال، زیر ساخت‌ها، سلامت و امنیت شخصی بررسی شدند.

در این گزارش توکیو ژاپن به عنوان امن ترین شهر دنیا و پس از آن شهرهای سنگاپور، اوساکا، آمستردام و سیدنی، در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

تنها شهر دیگر آمریکای شمالی که در میان 10 شهر برتر قرار گرفت واشنگتن دی سی بود، که با فاصله ی کمی در رتبه ی بعد از تورنتو قرار گرفت. کپنهاگ و سئول به طور مشترک در رتبه هشتم و ملبورن در رتبه ی دهم قرار گرفتند.

اکثر شهرهای قرار گرفته در میان ده شهر برتر، آسیایی بودند. البته این امنیت نه به دلیل قرار گرفتن در یک منطقه خاص، بلکه به دلیل قدرت خاص آن شهرها می باشد.

میزان ثروت شهرها یکی از مهم ترین فاکتورها در تعیین رتبه ی آنها بود. شهرهایی که درآمد شهروندانش میانگین بالاتری داشتند، زیرساخت‌ها و سیستم‌ های مراقبت از سلامت بهتری فراهم کرده بودند. مورد دیگری که به اندازه ی ثروت در امنیت شهرها اثرگذار بود، شفافیت و حاکمیت بدون فساد بود.

در این مطالعه 57 فاکتور مختلف در چهار دسته‌ بندی کلی، امتیاز امنیت شهرها را تعیین کرد. بعضی از این فاکتورها فردی بوده و شامل تعداد تیم ‌های امنیت سایبری، نقشه‌ های مدیریت فاجعه، سیاست‌های زیست‌ محیطی، تعداد پزشک به ازای هر هزار نفر، کیفیت هوا، قوانین سلاح‌ های گرم، جرایم خشن، جرایم مرتبط با جنسیت و بینش مردم از امنیت در میان ساکنان شهر بود.

در زمینه ی فاکتورهای فردی، تورنتو در زمینه امنیت شخصی بهترین عملکرد را به ثبت رساند و در میان شهرهای جهان رتبه ی هشتم را به دست آورد. این شهر در زمینه ی امنیت سلامت بدترین عملکرد را داشته و رتبه هفدهم را از آن خود کرد. در زمینه ی امنیت دیجیتال در رتبه ی نهم و در زمینه ی امنیت زیرساخت دوازدهم شد.

این گزارش هر دو سال یک بار منتشر می شود، و رتبه ی تورنتو نسبت به سال 2017 که در رده ی چهارم قرار گرفت، افت داشته است. سه شهر برتر نسبت به سال 2017، تغییر نکرده اند.

الیته باید بدانید تورنتو تنها شهر کانادا بود که برای بررسی در این لیست 60 تایی قرار گرفت، و این بدان معنا نیست که تورنتو امن ترین شهر کانادا می باشد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!