Connect with us

املاک در کانادا

تغییر بی سابقه ی کاندوهای مترو ونکوور در تبدیل به املاک اجاره ای

Published

on


شرکت وام و مسکن کانادا (CMHC) در گزارشی که به تازگی از بازار اجاره ی سالانه منتشر کرده، به طور خلاصه یافته های بررسی های انجام شده در سال 2019 را، که یک تصویر نگران کننده ی دیگر از بازار مسکن اجاره ی ونکوور از منظر عرضه و قیمت مناسب است را، ترسیم می کند.


برای آپارتمان هایی که با هدف اجاره دادن ساخته می شوند، نرخ خانه های خالی در سال 2019، 1.1 درصد بوده است، که نشان دهنده ی افزایش 0.1 درصدی نسبت به سال گذشته است، با وجود افزایش نرخ خانه های خالی در ونکوور و سوری، شاهد افت نرخ در Burnaby و New Westminster بوده ایم.
علیرغم مداخلات، نرخ خانه های خالی طی 5 سال گذشته تغییرات کمی را تجربه کرده است و تقریباً در حدود 1٪ معلق است.
علاوه بر این، متوسط ​​اجاره ی آپارتمان در مقایسه با سال گذشته 4.7 درصد افزایش یافته است، که این رقم بالاتر از افزایش مجاز سالانه به میزان 2.5 درصد در سال 2019 بوده است.
CMHC دریافت که مستاجران با اجاره های بالاتری مواجه می شوند، و میانگین اجاره ی درخواستی برای واحدهای خالی در هر ماه 1777 دلار می باشد، که در حدود 21٪ بالاتر از میانگین اجاره بهای 1466 دلاری برای واحدهای اشغال شده است.
در بازار ساختمان های ساخته شده با هدف اجاره، میانگین اجاره و نرخ جای خالی براساس تعداد اتاق خواب به شرح زیر است:
* بدون اتاق خواب: جای خالی 0.7٪ ، متوسط ​​اجاره 1227 دلار
* واحد یک خوابه: 1٪ جای خالی ، متوسط ​​اجاره 1382 دلار
* واحد دو خوابه: جای خالی 1.5٪ ، اجاره ی متوسط ​​1748 دلار
* واحدهای سه اتاق خوابه یا بیشتر: 1٪ جای خالی ، متوسط ​​اجاره 2063 دلار

با وجود کمبود واضح عرضه ی واحدهای اجاره ای، هنوز هم در ساخت واحدهای آپارتمانی با هدف اجاره دادن، سود خالص وجود دارد، با افزایش خالص 1464 واحد تا پایان سال 2019.
با شروع کار ساخت مسکن با هدف اجاره دادن، 743 واحد برای ونکوور ، 418 واحد برای لانگلی و 352 واحد برای نیو وست مینستر اضافه شده است، اما Burnaby کاهش 255 واحدی را به دلیل نوسازی و تخریب تجربه کرد.
به عنوان یکی دیگر از شاخص های تقاضا ، نرخ خانه های خالی برای کاندوهای اجاره ای فقط 0.3٪ بود. اما تعداد آپارتمان های اجاره ای که وارد بازار شده اند، چرخش زیادی به همراه داشته است و این امر به دلیل رکود فعلی مسکن و گمانه زنی های مختلف و مالیات خانه های خالی در دولت استانی و شهرداری ونکوور است.
CMHC دریافت كه تعداد کاندوهای اجاره ای بلند مدت در واقع 11118 واحد افزایش یافته است، زیرا سرمایه گذاران املاك موجود خود را، در اجاره ی بلند مدت گذاشته و واحدهای تازه ساخته را به بازار اجاره اضافه می كنند.
در واقع، سهم آپارتمان های اجاره ای از 24.5٪ در سال 2018 ، به 28٪ در سال 2019 افزایش یافته است، به طوری که ونکوور بیشترین افزایش با 5920 واحد را نشان می دهد.
تنها در داون تاون ونکوور، 2996 واحد آپارتمان به بازار اجاره های بلند مدت اضافه شد، اما فقط 318 واحد جدید به این بازار اضافه شده بود، این بدان معناست که 2678 واحد که قبلا برای مقاصد دیگر استفاده می شدند، به اجاره ی بلند مدت تبدیل شدند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!