Connect with us

مهاجرت به کانادا

تغییرات شرایط مهاجرت با روش کارآفرینی، در دوره ی جدید پذیرش بریتیش کلمبیا

Published

on


در جدیدترین دوره ی پذیرش مهاجر در بریتیش کلمبیا، برای 284 متقاضی دعوتنامه فرستاده شد تا درخواست خود برای انتخاب شدن از طرف این استان را ارائه کنند. اخیرا استان بریتیش کلمبیا دو تغییر مهم در رابطه با مهاجرت از طریق کارآفرینی را نیز اعلام کرد.


برنامه مهاجرت این استان از متقاضیانی که در دسته های اکسپرس انتری و Skills Immigration قرار دارند، دعوت می کند.
دسته ی مهاجرتی Skills Immigration برای افراد ماهر و یا نیمه ماهری مناسب است که در مشاغلی شاغل هستند، که تقاضا برای آنها در استان بریتیش کلمبیا بالا باشد.
متقاضیان هر دو دسته ی مهاجرتی، ملزم به ثبت نام در سیستم Skills Immigration Registration System (SIRS) می باشند. در این سیستم متقاضیان بر اساس عواملی نظیر پیشنهاد شغلی، دانش زبانی، تحصیلات، دستمزد، منطقه ی کار یا حضورشان در بریتیش کلمبیا رتبه بندی می شوند.
در جدیدترین دوره ی این برنامه، حداقل امتیاز متقاضیان بین 85 تا 110 بود. در استان بریتیش کلمبیا معمولا هر هفته دعوتنامه ها صادر می شوند. با گذشت تقریبا یک ماه از سال 2020، مجموعا 585 دعوتنامه برای متقاضیان مهاجرت در این استان صادر شده است.
تغییراتی نیز برای دسته ی مهاجرت از طریق کارآفرینی اعلام شد. درخواست هایی که قبل از این تاریخ در حال رسیدگی بوده اند شامل این تغییرات نمی شوند. به موجب این تغییرات، استان بریتیش کلمبیا درخواست متقاضیان مهاجرت از طریق کارآفرینی را، ملزم به داشتن نمره ی زبان معادل CLB 4 و بالاتر کرده است. این سطح ابتدایی دانش زبانی است، که برای برقراری ارتباط و بر طرف کردن نیازهای اصلی و مکالمات ابتدایی و خواندن دستور العمل های ساده کفایت می کند. بریتیش کلمبیا اعلام کرد، هدف از این تغییرات این است که مهاجران بهتر بتوانند با جامعه هم خوان شوند.
در حال حاضر تنها برنامه های مهاجرتی که شرط دانش زبانی ندارند Alberta Self-Employed Farmer Stream،Yukon Business Nominee Program و برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی به ساسکاچوان هستند.
یکی دیگر از تغییرات این است که، متقاضیان مهاجرت از طریق کارآفرینی به بریتیش کلمبیا، دیگر قادر نخواهند بود در درخواست های خود کارکنان کلیدی را پیشنهاد کنند. تا قبل از این تغییرات، کارآفرینان می توانستند کارکنان کلیدی خود را که دارای تخصص لازم برای موفقیت کسب و کار بودند، در درخواست خود مطرح کنند. از جولای 2015 تا نوامبر 2019 ، چهار درصد از تمام درخواست های مهاجرت از طریق کارآفرینی، شامل کارکنان کلیدی بوده اند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!