Connect with us

کار در کانادا

تسهیل دریافت وام 40 هزار دلاری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

جاستین ترودو در گزارش روزانه ی خود اعلام کرد، با سران هفت کشور صنعتی(G7)  در مورد همکاری نزدیک برای مبارزه بین المللی با کووید-19صحبت کرده است. همچنین اعلام کرد در مورد بهبود وضع رسیدگی و نگهداری از سالمندان با مسئولان استانی صحبت خواهد کرد، و مورد دیگری که اعلام کرد این بود که حقوق پرستاران، بهیاران و سایر افرادی که در مشاغل ضروری با دریافتی کم تر از 2500 دلار کار می کنند، به این مبلغ افزایش خواهد یافت.

اما مهم ترین موضوعی که نخست وزیر در مورد آن صحبت کرد، تسهیل شرایط دریافت وام اضطراری (CEBA)  برای کسب و کارهای کوچک و متوسط بود. وی اعلام کرد تا این لحظه 195 هزار درخواست تایید شده برای این وام ثبت شده است، که 7.5 میلیارد بودجه لازم خواهد داشت. وی همچنین گفت، از این پس شرکت هایی که در سال 2019، معادل 20 هزار دلار تا 1.5 میلیون دلار حقوق پرداخت کرده اند، واجد شرایط دریافت وام خواهند بود تا به این ترتیب کسب و کارهای بیشتری بتوانند از این کمک دولتی بهره ببرند. قبلا اعلام شده بود میزان حقوق پرداختی از سوی کسب و کارها در سال 2019 به کارمندانشان می بایست 50 هزار دلار تا 1 میلیون دلار باشد، که با این شرط بسیاری از شرکت های کوچک و بزرگ قادر به استفاده از این تسهیلات نبودند.

این وام از سوی دولت تضمین شده و در صورت تسویه ی آن تا 31 دسامبر 2022، بدون بهره بوده و مبلغ ده هزار دلار آن نیز بخشیده خواهد شد.

همچنین ترودو برنامه ای با عنوان Canada Emergency Commercial Rent Assistance   (CECRA)  را معرفی کرد، که برای کمک به پرداخت هزینه ی اجاره کسب و کارهای کوچک در ماه های آوریل، می و جون تدوین شده است. وی گفت جزئیات این طرح به زودی اعلام خواهد شد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!