Connect with us

کار در کانادا

ترودو گفت، ادامه یافتن پرداخت CERB بررسی خواهد شد

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا اعلام کرد، ادامه یافتن پرداخت CERB از سوی دولت فدرال بررسی شده و اطلاعات تکمیلی تا آخر هفته اعلام خواهد شد. وی افزود، ما همچنان به حمایت از کانادایی ها ادامه خواهیم داد.

کمک هزینه ی اضطراری CERB فقط تا هفته ی اول جولای ادامه داشته و پس از آن به اتمام می رسد. حال سوال این است ادامه ی روند این کمک چگونه خواهد بود.

ترودو اعلام کرد، در حال حاضر تعداد زیادی از شهروندان کانادایی در حال مبارزه با این بیماری هستند، و دولت در حال یافتن راه حلی برای کمک به کسانی است که، هنوز نمی توانند به سر کار خود بازگردند. وی به مردم گفت اگر هنوز موفق به پیدا کردن شغل نشده اید، نگران دریافت CERB نباشید.

در حدود 2.1 میلیون کانادایی قبل از پایان یافتن 16 هفته ای که می توانستند از این کمک استفاده کنند، از دریافت آن انصراف داده اند، که نشان می دهد یا به محل کار خود بازگشته اند و یا از مزایای پرداخت حقوق دولت به کارفرماها استفاده می ‌کنند.

دولت تا تاریخ چهار جون به 4.8 میلیون کانادایی، ماهانه 2 هزار دلار و مجموعا 5.43 میلیارد دلار از طریق CERB پرداخت کرده است.

در صورت ادامه پیدا کردن پرداخت این کمک هزینه، دولت می بایست ماهانه 17 میلیارد دلار به مردم پرداخت کند.

ترودو گفت، هنوز هم بسیاری از کانادایی‌ ها برای پرداخت اجاره، حقوق و دستمزد کارکنان، صورت حساب ها و غیره نیاز به کمک دارند.

بیل مورنو، وزیر دارایی نیز اعلام کرد: دولت از مشاغل کوچک حمایت خواهد کرد تا بتوانند کارمندان خود را نگه داشته و سرپا بمانند و با رونق دوباره ی اقتصاد وضعیت خود را ثابت کنند.

يان ایوداکلاس، رئیس خزانه داری نیز گفت: تاکنون به حدود 670 هزار کسب و کار، 26 میلیارد دلار پرداخت شده است.

همچنین ترودو اعلام کرد، دولت فدرال در ماه می 59 میلیارد دلار برای خرید مواد غذایی و ارسال آن به مناطقی که به آن نیاز دارند، اختصاص خواهد داد. با شیوع ویروس کرونا تولیدات بسیاری از ماهیگیران و کشاورزان بدون مشتری مانده اند. دولت این محصولات مازاد را خریداری کرده و آنها را برای بانک های غذایی شمال ارسال می کند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!