Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

ترودو می گوید محدودیت های اجرا شده در رابطه با کووید19 به این زودی لغو نخواهد شد

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

نخست وزیر جاستین ترودو روز یکشنبه در سخنرانی خود اعلام کرد، کانادا در مقابله با کووید 19 پیشرفت های بسیار خوبی داشته و در مورد لغو محدودیت های ایجاد شده بسیار با احتیاط رفتار خواهد کرد. هدف دولت کانادا کمک به شهروندان و پیدا کردن راه حلی برای رفع این مشکل است.

گزارش ها نشان می دهند تا این لحظه 34 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند، که 1500 نفر از این افراد جان خود را از دست داده اند. در همین مدت 11 هزار نفر نیز بهبود پیدا کرده اند.

وی گفت تعداد مبتلایان در برخی از استان ها کاهش پیدا کرده و در برخی استان ها مبتلای جدیدی گزارش نشده است، ولی بنا به توصیه ی دکترا ترزا تم دولت باید این اعداد را با احتیاط بررسی کند و در مورد آینده تصمیم بگیرد.

دولت منتظر است میزان موارد ابتلا به بیماری کاهش بیشتری را نشان دهد، تا در مورد کاهش محدودیت ها تصمیم گیری کند.

ترودو گفت ما به توصیه ی متخصصان گوش می دهیم و در صورت کاهش انتشار ویروس می توانیم برخی از مشاغل کم ریسک را بازگشایی کنیم.

البته تصمیم گیری در هر استان و منطقه متناسب با شرایط آن محل ممکن است متفاوت باشد و در مجموع باید بدانید که امکان ندارد این روند یک شبه به حالت عادی بازگردد و نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد.

ترودو در مورد حادثه ی نوااسکوشیا نیز که حداقل ده نفر از شهروندان کشته شدند، در ابتدای سخنانش ابراز تاسف کرد.

متهم این حادثه  گابریل وورتمن 51 ساله خود جزء کشته شدگان می باشد.

پلیس سواره نظام سلطنتی اعلام کرد، این حادثه در شهر کوچک پورتاپیک در سواحل اقیانوس اطلس واقع در 130 کیلومتری شمال هلیفکس مرکز استان نووااسکوشیا روی داد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!