Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

تخم مرغ طلایی مجسمه 8/2 میلیون دلاری اثر سالوادور دالی، در داون تاون ونکوور به سرقت رفت

Published

on


خرابکاری و سرقت تخم مرغ طلایی یک مجسمه ی اصلی، اثر سالوادور دالی در داون تاون ونکوور، می تواند سرآغازی برای پایان نمایش چنین آثار هنری در شهر باشد. گالری هنری Chali-Rosso به دنبال کمک عمومی برای کسب اطلاعات، در مورد سرقت صبح روز یکشنبه، از مجسمه ی 12 فوتی، واقع در تقاطع West Hastings Street و Hornby Street است.
این گالری در بیانیه ای گفت: خرابکاران تخم مرغ طلایی را که در نیمه ی بالایی مجسمه قرار داشته، سرقت کرده اند. این تخم مرغ به تنهایی هیچ ارزش خاصی ندارد، و این کار اقدامی غیرمنطقی و خودخواهانه از سوی خرابکاران است.


بر طبق گفته ی گالری، این مجسمه 2.8 میلیون دلار ارزش دارد و این پنجمین مجسمه ی بزرگی است که به عنوان هنر عمومی، به نفع ساکنان و مهمانان، با هزینه ی قابل توجهی به ونکوور آورده شده است.
این نه فقط یک صدمه ی بزرگ برای گالری، بلکه برای کل شهر و میلیون ها مهمانی است که دیگر قادر به لذت بردن از مجسمه ی آسیب دیده نیستند.
چنین مجسمه هایی از سالوادور دالی در شهرهای سراسر جهان نمایش داده می شوند و موارد خرابکاری و سرقت در آنها بسیار نادر است. مقامات گالری امیدوارند، دوربین های مدار بسته در صدها نقطه از مجتمع های تجاری در نزدیکی مجسمه، ممکن است در طول شنبه شب و یا صبح زود روز یکشنبه، چیزی مشکوک را ثبت کرده باشند. از هر کسی که اطلاعاتی در رابطه با سرقت داشته باشد، خواسته شده با اداره ی پلیس ونکوور با شماره ی
3321-717-604 و یا با گالری به شماره ی 3594-733-604 و یا gallery@chalirosso.com تماس بگیرد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!