Connect with us

کار در کانادا

به زودی: کمک هزینه نفری 2000 دلار (ماهیانه) برای مردم کانادا

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

دولت لیبرال کانادا  و اپوزیسیون در مورد بسته کمک 107 میلیارد دلاری به توافق رسیدند پس از تصویب آن در مجلس سنا ، قرار شده تا تمامی افرادی که درآمد خود را در کانادا پس از شیوع ویروس کرونا از دست داده اند ، ماهیانه 2000 دلار دریافت کنند.  به این ترتیب، مبلغ  2000 دلار کانادا به عنوان  کمک مالی، هر ماه قابل پرداخت است. برای 4 ماه آینده  این روند ادامه خواهد داشت. پرداخت فرم درخواست کمک مالی از اوایل آوریل در دسترس همگان قرار می گیرد و پس از درخواست ، گفته می شود مبلغ مورد نظر 10 روز بعد به حساب شخص واریز می شود.

با اجرا شدن این برنامه ، برنامه های قبلی اعلام شده دولت لغو خواهد شد و تمامی کمک های مالی فقط از همین طریق در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

دولت در بیانیه ای جدید گفت که برنامه جدید، آسان تر و قابل دسترس تر خواهد بود برای تمامی کانادایی هایی که شغل شان را از دست داده ، بیمار شده ، تحت قرنطینه هستند و یا بخاطر بسته بودن مدارس در منزل نشسته اند.

جاستین ترودو گفت: به این ترتیب میخواهیم تا تقریبا به تمامی کانادایی ها کمک کنیم و میخواهیم تا این کمک ها به سرعت به دست مردم مان برسد. این کمک برای افراد خود اشتغال و صاحبان مشاغل کوچک هم هست.

توجه داشته باشید در این میان اگر مشخص شود فرد درخواست کننده درآمدی از محل کار خود دریافت می کند، باید مابه التفاوت این مبلغ را با 2000 دلار کمک دولت پس دهد.

طبق اعلام دولت فرم درخواست کمک 2000 دلاری از اوایل آوریل در دسترس خواهد بود و افراد نهایتا تا 10 روز بعد وجه خود را دریافت خواهند کرد.

این پرداختها از آن پس هر 4 هفته یک بار صورت می گیرد و دوره پرداخت از 15 مارس 2020 تا 3 اکتبر 2020 خواهد بود. به این معنی که افرادی که از پایان هفته دوم مارس بیکار شده اند ، علیرغم اینکه در ماه آوریل فرم را پر می کنند ، برای بیکار بودن در ماه مارس، کمک هزینه دریافت خواهند کرد.

باید در نظر داشت افرادی که در حال حاضر از بیمه بیکاری استفاده می کنند و یا افرادی که در روزهای اخیر فرمهای بیمه بیکاری را پرکرده اند ، نیازی به پر کردن مجدد فرمهای جدید ندارند.

ترودو گفت: من از رسانه ها تشکر میکنم که در این شرایط حساس به خوبی اطلاع رسانی میکنند و آگاهی های لازم را در اختیار مردم قرار میدهند. مهم است که اخبار ما و برنامه هایی که برای عبور از این شرایط داریم، به درستی و مستقیم  و به موقع به دست مردم کانادا برسد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!