Connect with us

کار در کانادا

به زودی شرکت ارائه خدمات ماشین اشتراکی Car2Go به فعالیت خود در آمریکای شمالی پایان می دهد

Published

on


شرکت ارائه خدمات ماشین اشتراکی Share Now که قبلا با نام Car2Go شناخته میشد اعلام کرد که فعالیت هایش در آمریکای شمالی را متوقف خواهد کرد.


این کمانی آلمانی که اخیرا با شرکت DriveNow یکی شده و با نام جدید Share Now فعالیت میکند، اعلام کرده که آخرین روز فعالیتش در آمریکای شمالی 29 فوریه 2020 خواهد بود.
Share Now بیش از هشتصد هزار مشتری در آمریکای شمالی دارد. در کانادا، این شرکت در ونکوور و مونترال فعال است. در ونکوور، که بزرگترین بازار آمریکای شمالی این شرکت است، 236،000 مشتری دارد.
این تعطیلی بر مشتریان این شرکت در شیکاگو، نیویورک، سیاتل و واشنگتن نیز موثر خواهد بود.
Share Now مقصر این اتفاق را «شرایط غیر پایدار» می داند. این شرکت افزایش رقابت بین خدمات اشتراک گذاری خودرو، افزایش هزینه های عملیاتی و کمبود زیرساخت ها برای پشتیبانی از تکنولوژی های جدید مانند ماشین های الکترونیکی را از جمله عوامل ایجاد کننده این شرایط میداند.
این شرکت همچنین اعلام کرده که به علت کم بودن مشتریان، فعالیتش در لندن، بروکسل و فلورانس را نیز متوقف خواهد کرد. اما فعالیتش در 18 شهر اروپایی دیگر ادامه خواهد داشت.
این کمپانی اخیرا در آمریکای شمالی با مشکلات متعددی روبرو شده است. در ماه می 2018، این شرکت فعالیتش در تورنتو را متوقف کرد، شرکت قوانین جدید این شهر را مقصر این اتفاق می داند. فعالیت این شرکت در ماه اکتبر در کلگری نیز بدون دلیل خاصی متوقف شد، جایی که تنها شرکت ارائه خدمات ماشین اشتراکی بود.
Share Now اعلام کرده در جهت تکنولوژی های آینده اش، استفاده از ماشین های الکتریکی را افزایش خواهد داد.
Patrick Condon استاد طراحی شهری دانشگاه بریتیش کلمبیا میگوید که نحوه قیمت گذاری این شرکت باعث ایجاد مشکلاتش شده است. ماشین های هوشمند این شرکت به ازای هر دقیقه 32 تا 42 سنت و به ازای هر ساعت 14 تا 18 دلار دریافت میکنند.
Condon گفت «برای سفرهای 10 دقیقه ای، این ارزانترین نحوه سفر است. اما اگر سفرتان یک ساعت یا بیشتر باشد، قیمت خیلی زیاد است. بنابراین Car2Go فقط برای سفرهای کوتاه مناسب است.»
از سوی دیگر، اعضای Modo، که شرکتی مشابه است، به ازای هر ساعت 5 دلار میپردازند، و هزینه اشتراک ماهیانه شان نیز 6 دلار است.
Kennedy Stewart شهردار ونکوور میگوید توقف خدمت رسانی این کمپانی تعجب برانگیز نیست و نیاز به روش های حمل و نقل بهتر در شهر را نشان میدهد.
او دولت فدرال و استانی را برای دریافت بودجه برای خط SkyTrain به دانشگاه بریتیش کلمبیا، برقی کردن اتوبوس ها و اتوبوس های تندرو بیشتر تحت فشار گذاشته است. و در جلسه ای در شورای شهر اعلام کرد که «برای آینده نیاز به حمل و نقل برقی داریم.
این هفته اولین سرویس ماشین اشتراکی در این استان تایید شد. در حال حاضر درخواست 23 کمپانی دیگر از جمله اوبر و لیفت نیز در حال بررسی است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!