Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

به خود یادآوری کنید: چگونه دوستی های راه دور راحفظ کنیم

Published

on


من چهار سال است که در ونکوور زندگی می کنم و در یک سال گذشته، بسیاری از کسانی که زمانی که برای اولین بار به اینجا آمده بودم با آنها دوست شدم، نقل مکان کرده اند، اکثر آنها فارغ التحصیل شده اند یا به خانه برگشته اند.

از آنجا که دوستی نزدیک، برای من بسیار مهم است، با دوستان راه دور خود ارتباط برقرار می کنم. در بعضی مواقع هر نوع رابطه ی از راه دور می تواند یک چالش و هم یک نعمت باشد. به طرز عجیبی، من به بعضی از این دوستان راه دورم نزدیکتر شده ام، زیرا اکنون باید بیشتر مراقب باشیم، و وقت و تلاش بیشتری برای حفظ روابط خود صرف کنیم.
برنامه ریزی:
قانون طلایی برای من برنامه ریزی است. این ناراحتم می کند که چگونه گاهی اوقات مردم می گویند، در تماس باشیم! و سپس هرگز این کار را نمی کنند. ترفند این است که برای برقراری تماس های تلفنی یا اسکایپ، به همان روشی که برای هر کار دیگری به کار می بندید، برنامه ریزی کنید. از آنجا که من شخصاً برنامه ی شلوغی دارم، گاهی اوقات حتی مجبور هستم بگویم ، دو هفته ی دیگه همین روز و همین ساعت دوباره با اسکایپ با شما تماس می گیرم.
این به نظر احمقانه است، اما حقیقت این است که بدون برنامه ریزی دقیق، امور دیگر به راحتی می توانند در اولویت قرار بگیرند. من در گذشته، تماس های تلفنی را لغو می کردم و برای هفته ها سراغ آنها نمی رفتم. اینجور کارها قطعا عواقب زیادی برای رابطه خواهد داشت.
کارت پستال بفرستید:
من طرفدار کارت هستم. منظورم این است که چه کسی عاشق دریافت نامه نیست؟ برای حفظ دوستی هایم، دوست دارم در تعطیلات و روزهای تولد، کارت ارسال کنم.
این بدان معناست که باید اطمینان حاصل کنم که روزهای تولد عزیزانم را در تقویم Google خود اضافه کرده ام، زیرا فراموش کردن راحت است. ارسال کارت پستال ممکن است در ابتدا ساده به نظر برسد، اما خیلی طول می کشد. همچنین این فرصت مناسبی است که به دیگران بگویید، که از داشتن آنها در زندگی خود خوشحال هستید.
Skype یا Facetime
هنگامی که من حرفی برای گفتن دارم، اسکایپ با بهترین دوستم از خانه، به همان اندازه ی دیدن روان درمانگرم یا صحبت با دوستانی که در ونکوور دارم در یک کافی شاپ محلی، موثر است.
گپ تصویری بسیار متفاوت از پیام کوتاه است و من قطعاً تماس های تلفنی را به ایمیل یا اس ام اس ترجیح می دهم، اگرچه فکر می کنم از طریق هر دو می توانید حمایت عاطفی را دریافت کنید. اما از طریق چت تصویری به همان میزان دیدار شخصی می توانید حمایت دریافت کنید.
مدیریت یک حلقه ی بزرگ اجتماعی:
این کمی شرم آور است که بپذیرید، اما از آنجا که من دوستان زیادی را در طول سال ها جمع کرده ام، پیگیری بعضی اوقات دشوار است. من در دبیرستان هرگز محبوب نبودم، اما همیشه برای روابط نزدیک ارزش قائلم. اکنون، من دوستانی دارم که مثل دخترهای دبیرستانی و دوستان دوران کودکی به خانه ام می آیند.
من در خارج از کشور و در ونکوور دوستانی دارم. من همچنین دارای مربیان و افراد دیگری هستم که آنها را بخشی از سیستم پشتیبانی اجتماعی خودم می دانم. من از نظر ذهنی همه آنها را پیگیری می کنم و گاهی اوقات وقتی فکر می کنم، من مدتی است که از شخص X خبری نشنیده ام، بلافاصله با آنها تماس می گیرم. این تنها راه زنده نگه داشتن دوستی هاست. شما باید تلاش کنید تا ارتباط برقرار کنید و این کار سختی است.
من می دانم که سرمایه گذاری برای بسیاری از دوستی ها وقت گیر است، اما این کار را انجام می دهم، زیرا ارزش روابطم را خیلی زیاد می دانم. این ارزشش را داشته و خواهد داشت.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!