Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

بهترین موضوعات برای آغاز گفتگو با یک کانادایی و تأثیرگذاری بهتر بر او چیست؟

Published

on


آیا تا به حال در یک مهمانی کانادایی برای شما موقعیت ناراحت کننده‌ای پیش آمده است که هیچ حرفی برای زدن با فرد مقابل خود نداشته باشید؟ برای آشنایی با موضوعات و شیوه آداب معاشرت برای صحبت کردن با کانادایی ها در ادامه با ما همراه باشید.

دیدگاه ساکنین کانادا
هنگامی که برای اولین بار با یکی از شهروندان کانادایی ملاقات می کنید، موضوعات بسیاری برای صحبت وجود دارد. اما احتمالا اولین سوال «چه کار می کنید؟» باشد. شغل در کانادا بسیار مهم است، و همچنین یک نشانه اجتماعی است که شخصیت شما را در یک رابطه تعریف می کند. دیگر موضوعات مناسب برای آغاز گفتگو تحصیلات و سوابق کاری می باشد.
مردم کانادا به مسافرت بسیار علاقه دارند و در مورد جغرافیای زمین و دیگر کشورها بسیار کنجکاوند. آنان دوست دارند در مورد غذا، فرهنگ، موسیقی، و شرایط سیاسی بقیه کشورها اطلاعات کسب کنند.
آنان در تشخیص غریبه ها بسیار هوشیارند و معمولا سوال «اهل کجا هستید؟» بسیار به گوشتان می خورد. سوالاتی همچون این سوال راهی برای معرفی شخصیت و مشخص کردن حد و مرز می باشد. این سوال معمولا برای نشان دادن تفاوت بین کانادایی ها، مهاجران و پسرعموهای آمریکایی آنان مطرح می شود.
شوخی کردن در کانادا باید بسیار محتاطانه باشد، چرا که نزاکت سیاسی در مجامع اجتماعی بسیار مهم است. بهتر است اندکی وقت بگذارید و شوخی های مناسب را بیاموزید تا ریسک رنجاندن دیگران را به حداقل برسانید.
موضوعاتی مانند پول، درآمد، مذهب، و سیاست جزء مواردی است که در اولین گفتگو نباید مطرح شوند.
دیدگاه بومیان کانادا
بهترین موضوعات برای اولین گفتگو با یک کانادایی: کار، تحصیلات، آب و هوا، خانه دیگری، تعطیلات، ورزش (به خصوص هاکی، فوتبال آمریکایی، بیسبال، ورزش های آبی و فوتبال) و دیگر فعالیت های اوقات فراغت می باشد. به طور کلی مردم کانادا با صحبت کردن در مورد وضعیت مالی و درآمد ماهیانه راحت نیستند و از صحبت در مورد احساسات نیز اجتناب می کنند. پرسیدن سوالاتی مانند وضعیت تاهل و تعداد فرزندان بستگی به شخص روبرو دارد.
به طور کلی بهتر است گفتگو به دور از ایهام و ترجیحا شوخی باشد. اگر مردم بخواهند اطلاعات بیشتری کسب کنند سوال میپرسند، در غیر اینصورت بهتر است زیاد در مورد یک مساله حرف نزنید.
موضوعات مناسب برای گفتگو به جمع بستگی دارد. اکثر مردم کانادا اطلاعاتی در مورد سیاست های محلی و ملی دارند، اما بسیاری خود را نگران این موضوع نمی کنند. همچنین ممکن است یک کانادایی را در حال انتقاد از سیاست و مسئولین بیابید، ولی معمولا جلوی افراد غریبه انتقاد نمی کنند. آنان معمولا بسیار سفر می کنند، و هرچه یک فرد به کشورهای بیشتری سفر کند در مورد آن کنجکاوتر می شود. اما بهتر است موضوع اصلی صحبت این نباشد.
کانادایی ها بسیار به طبیعت و آب و هوای این کشور افتخار می کنند. موسیقیدانان، نویسندگان، بازیگران (به خصوص کمدین ها) و فیلمسازان کانادایی نیز از مفاخر این کشور هستند. مردان کانادایی به خصوص عاشق آبجو و هاکی هستند. این علاقه در زنان، البته به مراتب کمتر، نیز وجود دارد.
مردمان کانادا با تمام وجود تلاش می کنند بین خود و مردم آمریکا تفاوت قائل شوند. بهترین راه برای تحت تاثیر قرار دادن اکثر مردم کانادا این است که نشان دهید متوجه تفاوت آنها با مردم ایالات متحده شده اید. کانادایی ها خود را شوخ تر، متواضع تر، و شکیباتر از آمریکایی ها می دانند. با این حال اکیدا توصیه می شود از نقد کردن مردم آمریکا بپرهیزید. چرا که این دو کشور به دلیل همسایگی، تاریخ و فرهنگ در هم گره خورده ای دارند و اکثر مردم کانادا اقوامی دارند که در آمریکا زندگی می کنند.
نزاکت سیاسی برای آنان بسیار مهم است، و جامعه شکیباتر و آزاداندیش تری نسبت به آمریکا دارند. صحبت در مورد طبقات اجتماعی، اختلافات نژادی، و تبعیض بسیار بااحتیاط باید صورت گیرد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!