Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

بررسی اطلاعات تلفن های همراه نشان می دهد، کانادایی ها اخیرا کمتر از گذشته از محل سکونت خود خارج می شوند

Published

on


در گزارش جدیدی که از سوی Environics Analytics ، با بررسی موقعیت مکانی 23 میلیون تلفن همراه در سراسر کانادا تهیه شده است، مشخص شده، کانادایی ها اخیرا کمتر از گذشته از محل سکونت خود خارج می شوند. در هفته های اخیر از هر 6 کانادایی یک نفر در تعطیلات آخر هفته از محل سکونت خود خارج شده، در صورتی که دو ماه پیش از هر سه کانادایی یک نفر اقدام به این کار می کرد.

اطلاعات موقعیت مکانی مزبور در این گزارش، در طول ماه های فوریه تا هفته ی اول آوریل جمع آوری شده و در صورتی ثبت شده است که فردی برای مدتی بیش از 30 دقیقه، از محل سکونت خود بیشتر از 100 متر دور شده باشد. این تحقیق به خوبی نشان می دهد استراتژی ماندن در خانه، باعث تاثیر مثبت بر کاهش آمار مبتلایان شده است.

نرخ خروج از منزل در کبک از 30.9 درصد در ماه فوریه به 13.8 درصد در اوایل آوریل رسیده است. این آمار در پرنس ادواردز از کبک نیز کمتر بوده و تنها 11.3 درصد از مردم از منطقه کدپستی شان خارج شده اند. در بریتیش کلمبیا اما آمار خروج از منزل با 19.3 درصد، بالاتر از متوسط کشوری است اما از نظر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، کمترین آمار را دارد.

دکتر ایزاک بوگوچ از دانشگاه تورنتو می گوید، این میزان خروج از منازل با توجه به نیاز افراد به خرید و ورزش کاملا طبیعی است.

در این گزارش میزان درآمد و نوع شغل افراد شاخصه ی اصلی میزان خروج از منزل را تشکیل می دهد. البته در نگاه اول به نظر می رسد افراد جوان تر تمایل کمتری به رعایت این مسئله دارند، ولی باید در نظر گرفت عده زیادی از آنها در شغل های ضروری مشغول به کار هستند و باید در محل کار خود حاضر شوند. از سوی دیگر افرادی که در مناطق گران قیمت شهرها زندگی می کنند، تمایل کمتری به خروج از منزل دارند.

به طور مثال در تورنتو میزان خروج از منزل در مناطقی که خانوارهایی با ده درصد پردرآمد جامعه زندگی می کنند، در آخر هفته 13.9 درصد و در مناطقی که خانوارهایی با ده درصد کم درآمد جامعه زندگی می کنند، این میزان به 15.8 درصد می رسد.

در کلگری نیز 16.9 درصد از افراد در محله های ثروتمند نشین و 19.1 درصد  از افراد در مناطق فقیر نشین از محل سکونت خود خارج شده اند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!