Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

برخی از پارک های ملی از ماه جون بازگشایی می شوند

Published

on


جاستین ترودو نخست وزیر کانادا گفت، بعد از رسیدن به فصل تابستان و بهتر شدن هوا نمی توان کانادایی ها را از رفتن به طبیعت منع کرد، بنابراین تعدادی از پارک های ملی تا ماه جون دوباره باز می شوند، ولی حضور افراد در این پارک ها متفاوت از قبل خواهد بود.

با بازگشایی پارک ها افراد می توانند، با حفظ فاصله ی اجتماعی به مسیرهای پیاده روی، فضاهای سبز و دیگر مناطق این پارک ها دسترسی پیدا کنند. وی گفت، ما باید به فکر سلامت روان مردم نیز باشیم و به آنها اطمینان دهیم که می توانند با خیال راحت به طبیعت بروند.

ترودو گفت، شرایط کلی کووید-19 در کشور تغییر کرده و پارک های ملی می توانند به طور تدریجی بازگشایی شوند. ما در حال هماهنگی با مناطق مختلف هستیم، تا فعالیت های مجاز در پارک ها را مشخص کنیم.

پس از شیوع ویروس کرونا در نیمه ی ماه مارس بیشتر از 200  پارک ملی، مکان تاریخی، سایت های میراث فرهنگی و مناطق حفاظت شده ی دریایی تعطیل شده و از تردد مردم به آنها جلوگیری به عمل آمد. پس از ماه آوریل نیز برپایی کمپ و سایر فعالیت های گروهی در پارک های ملی ممنوع شد.

جاناتان ویلکینسون، وزیر محیط زیست و تغییرات آب و هوای کانادا، نیز گفت: پس از باز شدن پارک های ملی، سرویس‌های بهداشتی و ایستگاه های استراحت نیز با ظرفیت محدود باز می ‌شوند.

ترودو گفت باید به یاد داشته باشیم که این وضعیت همیشگی نبوده و ما برای تغییر محدودیت ها در هر زمان که ایمنی و سلامت شهروندان تضمین شده باشد، آمادگی داریم. در حال حاضر با توجه به لانگ ویکند ماه می برای تغییر روحیه ی جامعه، برای بازگشایی پارک های ملی کانادا اقدام کرده ایم.

ترودو همچنین بسته بودن مرز کانادا و آمریکا را برای یک ماه  دیگر تمدید کرد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!