Connect with us

کار در کانادا

برخی از محصولات ضدعفونی در آمازون و کی جی جی از سوی سودجویان، به ده برابر قیمت فروخته می شوند

Published

on


با شیوع ویروس کرونا و نیاز افراد به خریداری مواد ضدعفونی کننده ی دست، قفسه های فروشگاه ها خالی از این محصولات شده اند. در همین حال سایت های کی جی جی و کرگزلیست نیز افزایش تقاضای مشتریان برای این محصولات را شاهد هستند.


تعدادی از افراد در اواخر سال گذشته زمانی که ویروس در چین شایع شده بود، اقدام به خرید عمده ی مواد ضدعفونی ‌کننده ی دست و ماسک صورت کردند، زیرا باور داشتند ویروس از مرزها عبور کرده و به کانادا نیز می ‌رسد. حالا با شیوع ویروس کرونا، این افراد برخی از اقلام پر تقاضا را با قیمتی تا 10 برابر بیشتر از قیمت معمول به فروش گذاشته اند.
جوردن لیو که یک کارآفرین اهل تورنتو است، به گفته ی خود قمار کرده و به گزارشات چین از شیوع بیماری اعتماد کرده است. وی در اواخر ماه دسامبر 100 جعبه ضدعفونی‌ کننده ی پیورل را به قیمت تقریبا 6 هزار دلار خریداری کرد، تا اگر وضعیت بیماری در کانادا بحرانی شد، اقدام به فروش آنها کرده و سود ببرد. او اکنون هر بطری ضدعفونی‌ کننده ی پیورل را به قیمت 20 دلار در سایت های فروش گذاشته است، که تقریبا دو برابر قیمت آن در مغازه‌هاست.
او به انتقادها توجهی نمی کند و عقیده دارد تخلفی انجام نداده است، زیرا این محصولات را قبلا به صورت آنلاین خریداری کرده است.
اما از سوی دیگر سایت ای بی، ثبت محصولات مرتبط با محافظت در مقابل کروناویروس را ممنوع کرده است. این وب سایت از تمام فروشندگانی که ماسک صورت، ژل ضدعفونی ‌کننده ی دست و امثال آن‌ها را ثبت می‌ کنند خواست، درخواست خود را بازبینی کرده و اطمینان حاصل کنند که با سیاست‌های ثبت درخواست ای ‌بی همخوانی دارند.
یکی دیگر از فروشندگان در سایت کی جی جی که ماسک صورت را به قیمت هر عدد 75 دلار می فروشد، در زمان سفارش اولیه خود یک جعبه ی 10 تایی ماسک را از یک تامین ‌کننده ی اقلام پزشکی در ایتالیا به قیمت 50 دلار خریداری کرده بود، که قیمت آن در ماه گذشته به 400 دلار رسیده است. وی گفت ما قصد سواستفاده از وضعیت سلامت مردم را نداریم ولی سعی می کنیم محصولات را به قیمتی بفروشیم که به قیمت تامین کننده نزدیک باشد.
مواد غذایی خشک دارای مواد نگهدارنده که فقط برای پخت به آب نیاز دارند نیز، از جمله مواردی هستند که تقاضا برای آنها بالا رفته است. به گفته ی تیم هاجز مدیر بازاریابی شرکت فارست سیتی سوپلایز در لندن واقع در انتاریو، این بسته‌ های مواد غذایی 25 سال طول عمر دارند. تاکنون میزان فروش این شرکت 15 تا 20 بسته در هفته بوده است که با شیوع ویروس کرونا در آمریکای شمالی، فروش آنها سه برابر شده است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!