Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

برای دوره ی شیوع کروناویروس در کانادا، آماده باشید

Published

on


با شیوع کروناویروس در دنیا، برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که مردم برای مقابله با COVID-19 در خانه چه کارهایی می توانند انجام دهند.


احتمالا آماده کردن کیف کمک های اولیه فکر خوبی باشد.
وزارت امنیت داخلی ایالات متحده پیشنهاد کرده، به ازای هر یک از اعضای خانواده، روزانه 2 لیتر آب و غذاهای فاسد نشدنی برای دوهفته، داشته باشید. بهتر است داروهای مورد نیاز برای سرماخوردگی از قبیل مسکن، تب بر، شربت سرفه، ویتامین ها و مایعاتی برای افزایش مقاومت بدن را نیز تهیه کنید. وزیر سلامت انتاریو پیشنهاد داده علاوه بر موارد بالا، محلول ضدعفونی کننده ی دست با 60 تا 90 درصد الکل و دماسنج را نیز داشته باشید.
هدف این کار این است که به مدت دو هفته از منزل خارج نشوید، پس هرگونه وسایل دیگری که مورد نیاز خانواده ی شما است باید تهیه کنید، از جمله دستمال توالت، مواد شوینده و بهداشتی، پوشک و شیرخشک بچه و غذای حیوان خانگی.
دکتر Howard Njoo، معاون بهداشت عمومی کانادا اعلام کرد، مهار COVID-19 در کانادا ممکن است به طول بینجامد.
بهتر است یک کپی از پرونده ی پزشکی خود را در اختیار داشته باشید، تا در موقع لزوم به پزشک معالج ارائه دهید.
وسایلی همچون ماسک ضدویروس، ماسک N-95، دستکش، عینک محافظ و دستگاه تصفیه ی آب جزو اقلام ضروری که باید تهیه شوند، نیستند. ماسک برای افراد بیمار ضروری بوده و از افراد سالم محافظت نمی کند. خرید ماسک های ضدویروس و N-95 باعث شده کارکنان مراقبت های بهداشتی در خط مقدم و افراد بیمار، که بیش از هر فرد دیگری به این ماسک ها نیاز دارند، در مورد تهیه اینها به مشکل بربخورند.
در صورتی که علاقمند هستید جعبه ی مواقع ضروری شما کامل باشد، می توانید لیستی که از سوی مرکز امنیت کانادا منتشر شده است در این آدرس https://www.getprepared.gc.ca/cnt/kts/bsc-kt-en.aspx مشاهده کنید. تاریخ انقضای داروها و اقلام موجود در جعبه را به طور مرتب چک کنید.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!