Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

براساس نتایج یک نظرسنجی عملکرد کانادا در مقابل COVID-19، بسیار بهتر از اقدامات ایالات متحده بوده است

Published

on


در سال های ابتدایی این قرن، خبرنامه های کانادایی علاقه خاصی به پوشش بین المللی نداشتند. گذشته از گزارش استاندارد حوادث طبیعی، فرصت کمی وجود داشت که ببینیم چه اتفاقی در سرتاسر جهان افتاده است. انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور 45 ام این کشور، افزایش تمرکز اما بعضا اغراق آمیز بر روی ایالات متحده به همراه داشت.

شیوع COVID-19 نوع اطلاعاتی را که به کانادایی ها می رسید، تغییر داده است. بیماری همه گیر جهانی، مردم را وادار کرده است که به آنچه در خارج از مرزها اتفاق می افتد، توجه کنند. اواخر ماه گذشته، شرکت Research Co.  و  Glacier Media دریافتند که 61٪ از کانادایی ها هنگام شیوع COVID-19 ، اخبار را بیشتر خوانده و یا تماشا کرده اند. این سطحی از مخاطبان است که معمولاً در هفته های پایانی کمپین های انتخاباتی داخلی دیده می شود.

در حال حاضر موقعیت های سیاسی  بر اساس تصمیمات روسای دولت ها در مورد این پرونده ی پیچیده در سراسر جهان حفظ یا نابود می شوند. در مورد آنگلا مرکل آلمان، بازنشستگی به تعویق افتاده است. رئیس جمهورانی که محدود به یک دوره هستند، مانند Andres Manuel Lopez Obrador  در مکزیک، شانس انتخاب مجدد در انتخابات را نخواهند داشت. اما کسانی که در دموکراسی های پارلمانی و کشورهای دارای سیستم ریاست جمهوری فعالیت می کنند، مطمئناً مورد آزمایش قرار می گیرند.

در کانادا میزان رضایت از عملکرد دولت فدرال طی دو ماه گذشته ثابت بوده است، در حالی که حدود دو سوم کانادایی ها احساس می کنند مدیریت شیوع COVID-19 توسط اتاوا به درستی انجام شده است. این آماری قابل توجه برای دولتی است که سال گذشته با یک سوم آرا ملی انتخاب شده بود.

دولت های استانی فراز و نشیب هایی داشته اند، رهبران کبک، انتاریو و بریتیش کلمبیا رابطه ی خوبی با مردم برقرار کرده اند.

خیلی زود است که بدانیم آیا شرایط کانادایی ها با دیگر کشورها متفاوت خواهد بود یا خیر. هنوز هم دائماً از تعداد موارد ابتلا و تلفات در خارج از مرزها آگاه می شویم. با توجه به این موضوع، Research Co. و Glacier Media از کانادایی ها خواستند که عملکرد دولت فدرال را در مقایسه با 10 کشور دیگر ارزیابی کنند.

53 درصد از كانادایی ها در مقایسه با اروپا با حس برتری خاصی تصور می كنند كه كانادا عملکرد بهتری را در مقابله با شیوع COVID-19 نسبت به انگلیس و فرانسه داشته است. هر دو کشور لحظات دشواری را تحمل کرده اند، به ویژه انگلیس که با تعیین نکردن دستورالعمل های فاصله ی اجتماعی نخست وزیر خود بوریس جانسون را در بیمارستان دید.

دیدگاه کانادایی ها هنگام تجزیه و تحلیل آلمان بهتر است و 32٪ می گویند کانادا شیوع این بیماری را بهتر کنترل کرده است. نسبت مشابهی از کانادایی ها هنگام مقایسه کانادا با ژاپن (31٪) و کره جنوبی (28٪) نیز همین احساس را دارند.

وقتی کانادایی ها به دو کشور دیگر اروپایی نگاه می کنند که بسیار تحت تأثیر قرار گرفته اند، این عدد به شدت تغییر می کند. 69٪ فکر می کنند کانادا بهتر از ایتالیا وضعیت را پشت سر گذاشته است و 62٪ فکر می کنند کانادا بهتر از اسپانیا عمل کرده است.

دو کشور آمریکای لاتین از وضعیت خوبی برخوردار نیستند. تقریبا نیمی از کانادایی ها (47٪) فکر می کنند کانادا کار بهتری نسبت به برزیل انجام داده است، جایی که رئیس جمهور Jair Bolsonaro دستورالعمل های فاصله ی اجتماعی دولت خود را نادیده گرفت و وزیر بهداشت را اخراج کرد.

به طور مشابه 44 درصد از کانادایی ها وقتی درباره ی مکزیک سؤال می شود،فکر می کنند کانادا بهتر عمل کرده است. جایی که Lopez Obrador  با ادعای اینکه ملت را شخصاً در برابر عفونت محافظت می کند، ناخوشایندترین جنبه های پوپولیسم را نشان داد.

با این حال، بالاترین سطح بی اعتنایی نسبت به یک دولت، متعلق به ایالات متحده است. تقریباً سه چهارم کانادایی (74٪) معتقدند که کانادا در مقابله با شیوع COVID-19 کار بهتری نسبت به همسایه شان در جنوب انجام می دهد. جلسات مطبوعاتی بی وقفه  ی پرزیدنت ترامپ مورد توجه کانادایی ها واقع نشده است.

کانادایی ها یک موقعیت منحصر به فرد برای ارزیابی نحوه ی واکنش سایر کشورها داشته اند و آنها عملکرد دولت فدرال خود را در یک گروه اختصاصی که شامل آلمان، ژاپن و کره جنوبی است قرار می دهند.

این نتایج مبتنی بر یک نظرسنجی آنلاین است که از 20 تا 22 آوریل در بین 1000 بزرگسال در کانادا انجام شده است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!