Connect with us

املاک در کانادا

با وجود کاهش فروش مسکن در تورنتو و ونکوور در ماه گذشته، قیمت ها کاهش پیدا نکرده اند

Published

on


The Real Estate Board of Greater Vancouver در جدیدترین گزارش خود، آمار معاملات مسکن در ماه گذشته را منتشر کرد و مشخص شد تعداد معاملات مسکن در شهرهای تورنتو و ونکوور، نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته، ولی قیمت ها کاهش چندانی نداشته اند.

بر اساس این گزارش در ماه می 1485 ملک معامله شده است، که نسبت به ماه می سال گذشته 44 درصد کاهش را نشان می دهد و از میانگین ده سال اخیر نیز به میزان 54 درصد پایین تر است.

البته آمار نسبت به ماه آوریل که تنها 1109 معامله را ثبت کرده بود، بهتر شده است.

قیمت معیار انواع مسکن در مترو ونکوور در ماه می نیز 1.03 میلیون دلار بوده است، که نسبت به ماه می سال گذشته تغییر چندانی نداشته است. تعداد ملک های قرار گرفته در لیست فروش نیز نسبت به ماه قبل، 59 درصد رشد داشته و به 3684 ملک رسیده است.

در تورنتو نیز 4606 معامله در ماه می ثبت شد، که نسبت به ماه آوریل 53 درصد رشد داشته است، اما نسبت به ماه می سال گذشته تقریبا نصف شده است.

کارشناسان معتقدند راه زیادی باید طی شود تا بازار مسکن از بحران همه گیری ویروس کرونا بهبود پیدا کرده و تعداد معاملات مسکن به 7256 مورد ثبت شده در ماه فوریه بازگردد.

میانگین قیمت مسکن در تورنتو نیز 863 هزار دلار بوده است، که نسبت به ماه گذشته تغییر چندانی را نشان نمی دهد. تعداد املاک لیست شده برای فروش در تورنتو در ماه می نیز، نسبت به ماه می سال گذشته، 42 درصد کاهش داشته است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!