Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

با وجود کاهش تعداد مبتلایان روزانه، نگرانی کانادایی ها در مورد ابتلا به ویروس بیشتر شده است

Published

on


با عملکرد خوب مقامات بهداشتی کانادا، تعداد مبتلایان روزانه ی کووید-19 ، از 1000 تا 2000 مورد جدید ابتلا تا اوایل ماه جون، در ادامه ی این ماه به کمتر از 500 نفر و از ابتدای جولای به کمتر از 400 مورد روزانه رسیده است.

اما کانادایی ها به دلیل افزایش نگران کننده ی تعداد مبتلایان در آمریکا، هنوز در مورد مبتلا شدن به این بیماری نگران هستند.

به عنوان مثال تعداد مبتلایان به کرونا از ابتدا تاکنون در استان انتاریو با 14.5 میلیون نفر جمعیت، در حدود 36 هزار نفر بوده است، اما تعداد مبتلایان ایالت تگزاس با 29 میلیون نفر جمعیت، در روز سه شنبه ی گذشته، بیش از ده هزار مورد جدید بوده، و از ابتدا تاکنون نیز 220 هزار نفر به ویروس مبتلا شده اند.

مشاهده می کنید که جمعیت تگزاس تنها دو برابر جمعیت انتاریو است، اما تعداد مبتلایان آن 6.5 برابر می باشد.

اما از نظر تعداد مرگ و میر، درگذشتگان هر دو منطقه تقریبا برابر بوده است، تگزاس 2800 و انتاریو 2700 مورد. البته این نکته ی مهم باید در آینده از سوی متخصصان امر بررسی شود.

به جز تگزاس در چند ایالت دیگر آمریکا از جمله فلوریدا، آریزونا و کالیفرنیا نیز شاهد شیوع گسترده ی ویروس هستیم.

در ایالت فلوریدا با 21.4 میلیون جمعیت، تقریبا  1.5 برابر جمعیت انتاریو، از ابتدا تاکنون 214 هزار نفر مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند، که شش برابر انتاریو می باشد و تعداد درگذشتگان نیز 3800 نفر بوده است که تقریبا به همان میزان انتاریو می باشد.

در یک نظرسنجی که اخیرا توسط موسسه Leger انجام گرفته، 58 درصد از پاسخ دهندگان اعلام کرده اند، که می ترسند خودشان به کرونا مبتلا شوند. این نظر سنجی هر هفته توسط این موسسه برگزار می شود و این هفته درصد نگرانی کانادایی ها با 58 درصد از همیشه بیشتر بوده است. در هفته ی گذشته این عدد 51 درصد بود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!