Connect with us

املاک در کانادا

باوجود استرس تست و مالیات خریداران خارجی، قیمت مسکن در کانادا باز هم افزایش یافت

Published

on


با وجود سیاست های دولت که به منظور جلوگیری از افزایش بیش از حد قیمت های مسکن، به کار گرفته شده بود، قیمت مسکن باز هم افزایش یافت.


در جدید ترین گزارش انجمن املاک کانادا آمده است، قیمت مسکن در کانادا شاهد سریع‌ ترین رشد سالانه از سال 2016 به بعد بوده و انتظار می‌ رود در سال جدید نیز قیمت ها افزایش داشته باشند.
جیسون استیون رییس این انجمن گفت: افزایش قیمت مسکن در قسمت هایی که عرضه ی مسکن کم است، از جمله جنوب، مرکز و شرق انتاریو، ادامه داشته است. اما در بخش هایی مانند پرریز، نیوفاوندلند و لابرادور که عرضه ی مسکن خوب بوده، در میان فروشندگان رقابت ایجاد شده است.
میزان فروش مسکن در ماه ژانویه 2.9 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است، اما قیمت متوسط مسکن 11.2 درصد بالاتر رفته و به 504 هزار دلار رسیده است. میانگین قیمت در بازارهای ارزان تر، 395 هزار دلار است که نسبت به سال گذشته افزایشی 9.7 درصدی داشته است.
ریشی سوندی یکی از اقتصاددانان تی‌ دی بانک می گوید، وضعیت رشد قیمت ها به همان صورت قبل از اعمال استرس تست وام مسکن، افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی و برنامه ی مسکن عادلانه ی انتاریو بازگشته است.
شان کاتکارت اقتصاددان ارشد انجمن املاک کانادا می گوید، همیشه در این زمان از سال تعداد املاک ارائه شده برای فروش کاهش پیدا می کند، زیرا مالکان تمایل دارند برای فروش صبر کنند. این روند امسال نیز ادامه خواهد داشت که باعث محدود شدن رشد فروش‌ و افزایش فشارهای قیمتی خواهد شد.
همچنین به نظر می رسد، کمک هزینه ی مخصوص خانه اولی ها، نقش زیادی در افزایش قیمت مسکن ایفا کند.
قیمت ها در اتاوا و مونترال در ماه ژانویه شاهد افزایش زیادی بود که باعث شد، قیمت معیار به ترتیب 13.5 درصد و 9.7 درصد افزایش را نشان دهد. در شهرهای پرریز قیمت‌ ها تا حد زیادی ثابت بودند اما رجینا شاهد کاهش 6.9 درصدی قیمت بود.
قیمت‌ها در ونکوور 1.7 درصد کاهش پیدا کرد، اما در بقیه ی بریتیش کلمبیا از جمله ونکوور آیلند و فریزر ولی قیمت ‌ها به رشد تک ‌رقمی بازگشتند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!