Connect with us

کار در کانادا

بانک مرکزی کانادا، فعلا نرخ‌ بهره را افزایش نخواهد داد

Published

on


تیف مکلم رئیس جدید بانک مرکزی کانادا که از تاریخ 3 جون به این سمت منصوب شده اعلام کرد، به دلیل وضعیت اقتصادی فعلی که با شیوع ویروس کرونا در وضعیتی مطلوبی قرار ندارد، فعلا نرخ بهره افزایش نخواهد یافت.

وی گفت، بانک مرکزی تمرکز خود را بر حفظ نرخ بهره ی فعلی در آینده ی نزدیک می گذارد، تا بتواند از وضعیت اقتصادی کشور حمایت کند. با پایین ماندن نرخ بهره، میزان بدهی خانوارها و کسب و کارهایی که قبل از پاندمی وام گرفته اند، کاهش خواهد یافت و به رشد اقتصادی آنها کمک خواهد شد.

زمانی که اقتصاد کلی کشور مسیر بهبودی را در پیش گرفت، می توانیم به افزایش نرخ بهره فکر کنیم، اما تا آن روز زمان زیادی باقی مانده است. در حال حاضر ما در چاهی عمیق گرفتاریم که راه برون رفت از آن بسیار طولانی است.

نرخ فعلی بهره در کانادا 0.25 درصد است، که به گفته ی بانک مرکزی از این پایین تر نخواهد رفت. همچنین بانک یک برنامه ی خرید اوراق بهادار بی ‌سابقه راه ‌اندازی کرده است، که می تواند جریان‌ اعتباری در بازارهای مالی را تسهیل کند.

بانک مرکزی قصد داشت بازار های اقتصادی را به حالت طبیعی قبل از کرونا نزدیک کند، که تا حدودی موفق شده است.

مکلم گفت، با توجه به اینکه در ماه می 290 هزار شغل جدید ایجاد شد، افراد بیشتری بتوانند درآمد و زندگی عادی خود را پیش بگیرند، در نتیجه انتظار داریم در سه ماهه ی سوم سال شاهد رشد اقتصادی باشیم.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!