Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

بالا رفتن خود به خود سرعت خودروهای تسلا، در آمریکای شمالی بررسی می شود

Published

on


سازمان امنیت خودروی آمریکا NHTSA اعلام کرد، بالا رفتن ناگهانی و خود به خودی ماشین های الکتریکی تسلا را بررسی می کند. به تازگی شکایتی در این سازمان ثبت شده، و درخواست تحقیقات بیشتر ارائه شده است. این شکایت از سوی 127 نفر از مالکان این نوع خودرو ها است، که شامل 110 تصادف و 52 مجروح بوده است.


این سازمان می گوید اتهام ها متوجه حدود 500 هزار اتومبیل تسلا مدل 3، مدل 5 و مدل اکس است، در بین سال‌های 2013 تا 2019 می‌ باشد. این سازمان دادخواست ها را بررسی کرده و تصمیم می ‌گیرد که آیا باید یک بررسی رسمی آغاز بشود یا خیر. تسلا هنوز پاسخی به این شکایات نداده است.
NHTSA همچنین تصادف منجر به فوتی در دسامبر 2019 را بررسی می کند، که در ارتباط با یک اتومبیل تسلا بوده است. در این تصادف سه نفر جان خود را از دست دادند. دو تصادف در گاردنا واقع در کالیفرنیا و هاوته در ایندیانا و یک تصادف دیگر نیز در کنتیکت، تحت بررسی هستند.
بررسی ها برای مشخص شدن استفاده ی این اتومبیل ها از سیستم اتوپایلوت راننده، در زمان تصادف صورت می گیرند. این سیستم طوری طراحی شده که ماشین را در مسیر خود نگه داشته و فاصله ی ایمن را با ماشین‌های دیگر حفظ کند. اتوپایلوت همچنین می‌ تواند به طور خودکار مسیر حرکت را تغییر دهد. تسلا قبلا اعلام کرده بود، که سیستم اتوپایلوت برای کمک به راحت تر شدن رانندگی طراحی شده است، ولی شخص راننده باید همیشه آمادگی دخالت داشته باشد. این سیستم نمی ‌تواند جلوی وقوع تمام تصادف‌ ها را بگیرد.
NHTSA تاکنون 23 مورد از این سوانح را در برنامه ی شبیه ساز تصادف مورد بررسی قرار داده که عقیده دارد، به دلیل استفاده از سیستم‌ های کمک راننده ی پیشرفته ی اتوماتیک رخ داده اند. چهارده مورد از این تصادفات مربوط به ماشین ‌های تسلا می‌ باشند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!